Trwa ładowanie...
d3u1s80
Imigranci utonęli u wybrzeży Turcji. Wśród ofiar są dzieci
ReutersZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Imigranci utonęli u wybrzeży Turcji. Wśród ofiar są dzieci

Siedemnastu migrantów z Syrii, w tym pięć kobiet i pięcioro dzieci, zginęło w niedzielę, gdy łódź, którą próbowali przedostać się do Grecji, zatonęła w odległości kilku kilometrów od wybrzeży Turcji - poinformowały miejscowe media.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3u1s80

Zginęły wszystkie osoby, które w chwili zatonięcia łodzi znajdowały się w kabinie; przeżyło 20 osób podróżujących na pokładzie i wyposażonych w kamizelki ratunkowe - podała turecka agencja Dogan.

Łódź prawdopodobnie wypłynęła z rejonu wsi Gumusluk, położonej w pobliżu kurortu Bodrum - gdzie kilka tygodni wcześniej morze wyrzuciło na brzeg ciało trzyletniego syryjskiego uchodźcy Aylana Kurdiego. Zdjęcie leżącego na plaży ciała chłopczyka obiegło światowe media.

d3u1s80

BBC pisze, że od początku roku do Grecji przybyło nawet 300 tys. osób, a większość z nich wyrusza z Turcji i kontynuuje podróż w głąb UE.

Tymczasem ok. 500 migrantów zostało uratowanych w ten weekend na Morzu Śródziemnym w siedmiu operacjach z udziałem włoskiej straży przybrzeżnej i marynarki oraz statku organizacji Lekarze bez Granic (MSF). Jak poinformował rzecznik straży przybrzeżnej, trzy z tych operacji jeszcze trwają. Uratowani ludzie, pochodzący głównie z Nigerii, Ghany, Senegalu i Sierra Leone, trzy dni wcześniej wyruszyli do Europy z Libii. Uratowano ich 80 km od wybrzeża libijskiego.

d3u1s80

Podziel się opinią

Share

d3u1s80

d3u1s80
Więcej tematów