Trwa ładowanie...
d2529q1

IMGW wydał ostrzeżenia 2. stopnia. Wiatr nawet do 100 km/h

Ostrzeżenia dotyczą części województw: śląskiego, małopolskiego, dolnośląskiego i podkarpackiego. W trzech pierwszych będą obowiązywać do północy z niedzieli na poniedziałek, a na Podkarpaciu do poniedziałkowego poranka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Porywy wiatru osiągną prędkość do 100 km/h
Porywy wiatru osiągną prędkość do 100 km/h (PAP, Fot: Marcin Bielecki)
d2529q1

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że w nocy nad Polską należy się spodziewać silnego wiatru. Jego średnia prędkość będzie osiągać od 30 do 50 km/h, ale w porywach może mieć nawet do 100 km/h.

Większa część wymienionych w komunikacie województw została objęta ostrzeżeniami pierwszego stopnia. Wyższy alert dotyczy powiatów bielskiego i krośnieńskiego. To tam może być najniebezpieczniej.

d2529q1

Wzrost temperatur i odwilż

Przypomnijmy, że zgodnie z definicjami IMGW, w tych dwóch powiatach zjawiska meteorologiczne mogą spowodować duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. W związku z tym zaleca się ostrożność, śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

"Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych" - informuje IMGW.

A jaka pogoda czeka nas w kolejnych dniach? Synoptycy zapewniają, że idzie odwilż, ale to nie koniec zimy w Polsce. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

d2529q1

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2529q1

Podziel się opinią

Share
d2529q1
d2529q1