Trwa ładowanie...
ycipk-1vg4ez

IMGW: pogodowy alert. Ostrzeżenia przed marznącymi opadami i silnym wiatrem dla pięciu województw

IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej), w piątek rano, wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami na wschodzie oraz silnym wiatrem na zachodzie kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
IMGW: pogodowy alert. Ostrzeżenia przed marznącymi opadami i silnym wiatrem dla pięciu województw
IMGW: pogodowy alert. Ostrzeżenia przed marznącymi opadami i silnym wiatrem dla pięciu województw (East News)
ycipk-1vg4ez

IMGW: ostrzeżenia pierwszego stopnia w pięciu województwach

Ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia związane z opadami marznącego deszczu ze śniegiem powodującego gołoledź dotyczą wschodniej części Polski, województw: lubelskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Jednak, jak prognozują synoptycy złe warunki na drogach mogą dotyczyć prawie całej Polski (z wyjątkiem północno-zachodniej części kraju).

Synoptycy ostrzegają również przed silnym wiatrem występującym na południowym zachodzie kraju. Ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia wydano dla południowo-zachodnich krańców województwa opolskiego oraz dolnośląskiego.

ycipk-1vg4ez

Ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Zaleca się ostrożność oraz potrzebę śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

IMGW: silny wiatr w górach – możliwe zamiecie i zawieje śnieżne

W czwartek możemy spodziewać się dużego zachmurzenia z przejaśnieniami. W zachodniej połowie kraju opadów deszczu, we wschodniej opadów deszczu ze śniegiem i deszczu oraz początkowo na krańcach wschodnich i północno-wschodnich opadów śniegu. Na wschodzie miejscami pojawi się marznący deszcz powodujący gołoledź. Na Przedgórzu Sudeckim i w Sudetach prognozowana suma opadów będzie sięgała do 15 mm, lokalnie do 20 mm.

Temperatura maksymalna wahała się będzie w granicach od 0°C na wschodzie do 6°C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, pod koniec dnia na terenach podgórskich Karpat do 70 km/h – prognozuje serwis pogodowy IMGW – Państwowego Instytutu Badawczego.

ycipk-1vg4ez
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1vg4ez

ycipk-1vg4ez
ycipk-1vg4ez