Trwa ładowanie...
dv2x7u2

IMGW ostrzega: wysoki poziom rzek na południu Polski

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę ostrzeżenie związane z powodziami. Najbardziej zagrożone są tereny w dorzeczu Odry i Wisły. IMGW ostrzega także przed obfitym deszczem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
IMGW wydaje ostrzeżenia dla południowych województw
IMGW wydaje ostrzeżenia dla południowych województw (PAP, Fot: PAP/Darek Delmanowicz)
dv2x7u2

- W całym kraju stan alarmowy został przekroczony na siedmiu stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły, a stan ostrzegawczy - na 25 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły oraz 11 w dorzeczu Odry - podał w środę IMGW. W ciągu najbliższych 24 godzin rzeki mają najbardziej wezbrać na Dolnym Śląsku.

Dodatkowo południowe województwa Polski będą zmagały się z obfitymi opadami deszczu. - Prognozowane sumy opadów na najbliższe 24 h w południowej Polsce mogą przekroczyć 100 mm na metr kwadratowy - ostrzega IMGW.

dv2x7u2

Stany alarmowe przekroczone

Niebezpiecznie jest także na Podkarpaciu. Ostrzeżenie hydrologiczne dotyczy w dorzeczu Wisłoki, Sanu i Wisłoka. Na 7 stacjach w dorzeczu Wisły przekroczony został stan alarmowy, natomiast ostrzegawczy na aż 25 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły oraz na 11 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Odry.

Zobacz także: Sekielski: ofiary rozklejały się na planie. Wszystko poprzedzały godziny rozmów

IMGW podał także informacje o ogłoszeniu trzeciego (najwyższego) stopnia ostrzeżenia hydrologicznego. Wydane ono zostało na Śląsku (dla dorzeczy Małej Wisły, Przemszy, Brynicy, Soły, górnej Odry oraz dopływów górnej Odry), w Małopolsce (dla dorzeczy Soły, Skawy, Raby, Dunajca, Ropy) oraz Podkarpaciu (dla zlewni Wisłoki, Sanu oraz Wisłoka).

dv2x7u2

Poza tym, alertem drugiego stopnia Instytut objął dorzecza dopływów środkowej Odry na Dolnym Śląsku, zlewnie Nidy, Czarnej, Koprzywianki, Kamiennej, Nidy, Czarnej, Koprzywianki, Kamiennej w województwie świętokrzyskim, a także dorzecza Wieprza oraz Bugu po Krzyczew, Wieprza oraz Bugu po Krzyczew w województwie lubelskim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dv2x7u2

Podziel się opinią

Share
dv2x7u2
dv2x7u2
Więcej tematów