Trwa ładowanie...

IMGW: Gęsta mgła. Alerty pierwszego stopnia na południu Polski

W sobotę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed gęstą mgłą dla województw: podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego.
Share
IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia ws. gęstych mgieł i oblodzeń na drogach
IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia ws. gęstych mgieł i oblodzeń na drogach Źródło: PAP, Fot: Darek Delmanowicz
d3ctvh8

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę ostrzeżenie pierwszego stopnia na południu Polski. Prognozuje się tam wystąpienie gęstej, lokalnie marznącej mgły, w zasięgu której widoczność może wynosić miejscami od 100 do 200 metrów.

W sobotę po południu IMGW wydało alerty pierwszego stopnia przed marznącymi opadami dla województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, łódzkiego, lubelskiego, mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego. Ostrzeżenia te obowiązuje od godz. 19 w sobotę do godz. 10 w niedzielę.

Dodatkowo na podanym terenie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje wystąpienie miejscami też słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki, która może powodować gołoledź.

d3ctvh8

Afera o budżet UE. "Bezsens. Roztrwonili mnóstwo czasu"

IMGW: Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem wydało z kolei dla województw: warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Prognozuje się tam zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu. Minimalna temperatura powietrza w tych dwóch województwach może wynieść od -1 st. C do 0 st. C. Natomiast minimalna temperatura gruntu od -2 st. C do 0 st. C. Ostrzeżenia obowiązują od godz. 20 w sobotę do godz. 9 w niedzielę.

d3ctvh8

IMGW. Ostrzeżenia pierwszego stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia IMGW oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

IMGW przypomina o przestrzeganiu wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia oraz o dostosowaniu swoich planów do warunków pogodowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ctvh8

Podziel się opinią

Share
d3ctvh8
d3ctvh8
Więcej tematów