Trwa ładowanie...

Lubuskie. Tajemnica kradzieży sprzętu ze szpitala rozwikłana

Policjanci z wydziału kryminalnego w Drezdenku doprowadzili do zatrzymania i przedstawienia zarzutów mężczyznom odpowiedzialnym za bulwersującą kradzież sprzętu spod szpitala leczącego pacjentów zakażonych koronawirusem.
Share
Kradzież sprzętu spod szpitala z COVID-19 w Drezdenku
Kradzież sprzętu spod szpitala z COVID-19 w Drezdenku Źródło: Policja, Fot: Policja lubuska
d2bxa7t

Pod koniec października pod szpitalem w Drezdenku, który zaangażowany jest w leczenie pacjentów z koronawirusem, doszło do kradzieży. W nocy sprawcy ze specjalnie ustawionego namiotu dokonali kradzieży dwóch nagrzewnic i halogenu oświetlającego. Sprzęt ten był wykorzystywany przez pracowników szpitala do obsługi pacjentów z COVID-19. Sprawcy ani przez chwilę się nie wahali i zabrali urządzenia, których wartość, wyceniona była na kilka tysięcy złotych.

Policjanci mieli wyjątkowo trudne zadanie przed sobą, bo w sprawie nie było żadnych istotnych "punktów zaczepienia". Na miejscu zdarzenia wykonano wiele czynności procesowych. Śledczy przesłuchali świadków, wykonali oględziny i zabezpieczyli monitoring. Zebrany materiał dowodowy był wnikliwie analizowany przez kilka dni, który finalnie pomógł w wyjaśnieniu sprawy i złapaniu złodziei.

Pomagają bezdomnym. Przed świętami mają prośbę do nas wszystkich

Złodzieje sprzętu spod szpitala covidowego zatrzymani

Policji zależało nie tylko na dotarciu do osób odpowiedzialnych za kradzież, ale także odzyskaniu sprzętu. Na początku grudnia kryminalni z Drezdenka wytypowali dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć coś wspólnego z kradzieżą sprzętu spod szpitala.

d2bxa7t

Dowody, jakie zebrano, pozwoliły na zatrzymanie dwóch mężczyzn - 26-latka mieszkańca województwa dolnośląskiego i 34-latka z powiatu zielonogórskiego. 9 grudnia w środę kryminalni zatrzymali także 31-letniego pasera, u którego zabezpieczono nagrzewnice, halogen oświetleniowy i narkotyki.

Cała trójka usłyszała już zarzuty, te dotyczące kradzieży odnoszą się do 26 i 34-latka. Trzeci z zatrzymanych usłyszał zarzuty dotyczący paserstwa i posiadania narkotyków. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskany sprzęt już niebawem zostanie przekazany właścicielom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2bxa7t

Podziel się opinią

Share
d2bxa7t
d2bxa7t
Więcej tematów