Trwa ładowanie...

IMGW alarmuje: mgła pojawi się wieczorem

Mgła, która paraliżowała ruch na lotniskach, ponownie pojawi się wieczorem. Według synoptyków z IMGW, miejscami widzialność spadnie poniżej 50 metrów. Już teraz lotnisko w Modlinie ostrzega przed możliwymi utrudnieniami. Od rana do 11.30 z powodu gęstej mgły wstrzymany był cały ruch lotniczy. W sumie 4 maszyny zostały skierowane na inne lotniska. Odwołano też 4 loty.

Share
IMGW alarmuje: mgła pojawi się wieczorem
Źródło: PAP, fot: Maciej Kulczyński
d35l4lr

Małgorzata Tomczuk, dyżurny synoptyk poinformowała, że jeszcze dziś w nocy głównie na południu kraju może być mglisto. Najtrudniejsze warunki będą od Śląska po Małopolskę, mgły w tych rejonach będą utrzymywać się przez całą noc, aż do godzin południowych.

Mgła tworzy się, gdy temperatura spada, a z powietrza wytrąca się para wodna. Tworzeniu mgieł sprzyja bezchmurne niebo, co ułatwia wyparowywanie ciepła. Mgła może przekształcić się w mżawkę. Gdy mgła wymiesza się z dymem lub spalinami tworzy się smog.

Prognoza pogody

Jak informuje IMGW, Europa południowo-zachodnia oraz krańce północne są w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych, nad pozostałym obszarem kontynentu dominują wyże. Polska będzie pod wpływem rozległego stacjonarnego wyżu z centrum nad południową Skandynawią. Znad centrum Polski przemieszczał się będzie powoli na południe mało aktywny, rozmywający się chłodny front atmosferyczny. Południowy zachód kraju będzie w ciepłym powietrzu polarnym, nad pozostałe rejony napłynie z północnego zachodu chłodne powietrze polarnomorskie.

d35l4lr

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1014 hPa i nieznacznie wzrośnie.

Pochmurny i mglisty wtorek

Jutro w kraju zachmurzenie duże i całkowite, na północy większe przejaśnienia i rozpogodzenia, początkowo mgły utrzymujące się na południu do godzin południowych, na południu i południowym zachodzie okresami słabe opady mżawki. Temp. maks. od 10 do 14 st. Wiatr słaby, północno-wschodni i północny.

W nocy z wtorku na środę na zachodzie i południu zachmurzenie duże i całkowite, na zachodzie możliwe słabe opady deszczu lub mżawki, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, w całym kraju silne zamglenia, miejscami - głównie na wschodzie - mgły. Temp. min. od 0 st. na północnym wschodzie, około 4 st. w centrum, do 9 st. na zachodzie, na północnym wschodzie od 0 do -2 st. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków wschodnich.

Deszcz i mżawka w środę

W środę w dzień na zachodzie i południu zachmurzenie duże i całkowite, na zachodzie możliwe słabe opady deszczu lub mżawki, na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, na północnym wschodzie rozpogodzenia, na wschodzie początkowo mgły. Temp. maks. od 11 do 13 st., na północnym wschodzie od 8 do 10 st. Wiatr słaby, z kierunków południowych.

Prognoza dla Warszawy

W Warszawie we wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, początkowo mgły i zamglenia. Temp. maks. 12 st. Wiatr słaby, północny. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, silne zamglenia i mgły. Temp. min. 4 st. Wiatr słaby, zmienny. W środę w dzień zachmurzenie umiarkowane, zanikające zamglenia i mgły. Temp. maks. 11 st. Wiatr słaby, zmienny.

Zobacz więcej w serwisie pogoda

d35l4lr

Podziel się opinią

Share
d35l4lr
d35l4lr
Więcej tematów