Trwa ładowanie...
d3u22zd

Imam Tawhidi zachwycony Polską. "Jedyny taki kraj na świecie"

Imam Tawhidi, wpływowy szyicki duchowny i reformator islamu opublikował wpis na Facebooku, w którym nie szczędzi ciepłych słów Polsce. Jak przekonuje, to jedyny kraj na świecie, gdzie chodzi po ulicy bez żadnej ochrony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Imam Tawhidi zachwycony Polską. "Jedyny taki kraj na świecie"
Imam Tawhidi zachwycony Polską. "Jedyny taki kraj na świecie" (Facebook.com, Twitter.com)
d3u22zd

Imam Tawhidi to mieszkający w Australii szyicki duchowny. Urodzony i wykształcony w Iranie, postuluje radykalną zmianę oblicza islamu - w tym porzucenie wojennej retoryki dżihadu. Jego poglądy sprawiają, że jest na celowniku wielu radykalnych muzułmanów.

Tawhidi często obawia się o swoje bezpieczeństwo, ale w niedawnym wpisie na Facebooku przyznaje, że jest jeden kraj, gdzie nie potrzebuje żadnej ochrony. Jest nim Polska! "Nie ma tam dosłownie żadnego islamskiego ekstremizmu i terroryzmu. Zero, zero, zero" - pisze duchowny. Wpis opatrzył zdjęciem, gdzie stoi w centrum Warszawy w koszulce z naszym godłem i napisem "Polska".

Imam Tawhidi zachwycony Polską. "Jedyny taki kraj na świecie"

Tawhidi przekonuje, że będąc w Polsce nigdy nie czuł się zaniepokojony. Zwraca uwagę, że choć niemal wszyscy wyglądali zupełnie inaczej niż on, czuł się bezpieczniej niż gdziekolwiek indziej. "Legalni migranci w Polsce kochają Polskę i myślą tak samo, jak my: szanuj i bądź szanowany. Przestrzegaj prawa, a nie będziesz musiał się niczym martwić".

d3u22zd

Zobacz wideo: Pomnik Jezusa z tęczową flagą. Włodzimierz Czarzasty ostro o abp. Marku Jędraszewskim: Powinien klęczeć i przepraszać Boga

Tawhidi deklaruje, że Polska będzie pierwszym krajem, który odwiedzi po ustąpieniu koronawirusa. "Bardzo kocham Polskę i doceniam jej historię walki z nazistami, faszyzmem i innymi ekstremizmami. Nie jest najbogatszym krajem na świecie, ale jest najbogatsza swoim bezpieczeństwem i zdrowym rozsądkiem. Dla mnie to ważniejsze niż ekonomia" - dodaje.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3u22zd

Podziel się opinią

Share
d3u22zd
d3u22zd
Więcej tematów