Trwa ładowanie...
d2bfyix

II Małopolski Kongres Kobiet w marcu w Krakowie

O kobiecym stylu zarządzania, kobiecych pasjach, chrześcijańskim feminizmie i atrakcyjności polityki dla kobiet będą dyskutować uczestniczki II Małopolskiego Kongresu Kobiet, który 7 marca odbędzie się w Krakowie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
II Małopolski Kongres Kobiet w marcu w Krakowie
(Facebook, Fot: Małopolski Kongres Kobiet)
d2bfyix

II Małopolski Kongres Kobiet Inspiracje - Wsparcie - Rozwój odbędzie się pod hasłem "Kobiece perspektywy". Patronat honorowy objęła nad nim małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska.

W programie kongresu przewidziano m.in. panele na temat: "Kadencyjność - szansą na wymianę kadr. Atrakcyjność polityki dla kobiet"; "Harpie, Piranie, Anioły - kobiecy styl zarządzania"; "Nieposkromione, ale spełnione. Kobiece pasje". Uczestniczki kongresu będą również dyskutowały na temat "chrześcijańskiego feminizmu" i "IV fali feminizmu" oraz "efektu motyla - kobiecych działań na rzecz innych". Będzie też panel na temat "Konwencji w służbie równości i działań antyprzemocowych".

Organizatorem kongresu, podobnie jak poprzedniego sprzed roku, jest Stowarzyszenie "Most Kobiet".

d2bfyix

Jak poinformowała przedstawicielka organizatorów Barbara Marcisz, intencją Stowarzyszenia "Most Kobiet" jest, aby II Małopolski Kongres Kobiet był wspólną inicjatywą zarówno środowisk lokalnych, jak i osób indywidualnych, przedstawicielek świata nauki, biznesu, polityki, sztuki, organizacji pozarządowych i samorządowych, związków zawodowych i pracodawców oraz innych w celu wzajemnego poznania się, integracji, wymiany doświadczeń i inspiracji do dalszej aktywności na rzecz kobiet mieszkających w Małopolsce.

Symbolem tego łączenia różnych środowisk w celu budowania porozumienia, współdziałania i współpracy jest właśnie nazwa Stowarzyszenia "Most Kobiet".

Stowarzyszenie "Most Kobiet" zostało zarejestrowane w 2013 roku. W logo Stowarzyszenia wykorzystano czerwone korale, gadżet promujący Województwo Małopolskie.

d2bfyix

Podziel się opinią

Share
d2bfyix
d2bfyix
Więcej tematów