Trwa ładowanie...

II Małopolski Kongres Kobiet w marcu w Krakowie

O kobiecym stylu zarządzania, kobiecych pasjach, chrześcijańskim feminizmie i atrakcyjności polityki dla kobiet będą dyskutować uczestniczki II Małopolskiego Kongresu Kobiet, który 7 marca odbędzie się w Krakowie.
Share
II Małopolski Kongres Kobiet w marcu w Krakowie
Źródło: Facebook, Fot: Małopolski Kongres Kobiet
d3q81qs

II Małopolski Kongres Kobiet Inspiracje - Wsparcie - Rozwój odbędzie się pod hasłem "Kobiece perspektywy". Patronat honorowy objęła nad nim małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska.

W programie kongresu przewidziano m.in. panele na temat: "Kadencyjność - szansą na wymianę kadr. Atrakcyjność polityki dla kobiet"; "Harpie, Piranie, Anioły - kobiecy styl zarządzania"; "Nieposkromione, ale spełnione. Kobiece pasje". Uczestniczki kongresu będą również dyskutowały na temat "chrześcijańskiego feminizmu" i "IV fali feminizmu" oraz "efektu motyla - kobiecych działań na rzecz innych". Będzie też panel na temat "Konwencji w służbie równości i działań antyprzemocowych".

Organizatorem kongresu, podobnie jak poprzedniego sprzed roku, jest Stowarzyszenie "Most Kobiet".

d3q81qs

Jak poinformowała przedstawicielka organizatorów Barbara Marcisz, intencją Stowarzyszenia "Most Kobiet" jest, aby II Małopolski Kongres Kobiet był wspólną inicjatywą zarówno środowisk lokalnych, jak i osób indywidualnych, przedstawicielek świata nauki, biznesu, polityki, sztuki, organizacji pozarządowych i samorządowych, związków zawodowych i pracodawców oraz innych w celu wzajemnego poznania się, integracji, wymiany doświadczeń i inspiracji do dalszej aktywności na rzecz kobiet mieszkających w Małopolsce.

Symbolem tego łączenia różnych środowisk w celu budowania porozumienia, współdziałania i współpracy jest właśnie nazwa Stowarzyszenia "Most Kobiet".

Stowarzyszenie "Most Kobiet" zostało zarejestrowane w 2013 roku. W logo Stowarzyszenia wykorzystano czerwone korale, gadżet promujący Województwo Małopolskie.

d3q81qs

Podziel się opinią

Share
d3q81qs
d3q81qs
Więcej tematów