Trwa ładowanie...
d47b1fi

Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Ochroniarzami będą inteligentne roboty

Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Na potrzeby wydarzenia opracowano inteligentnego robota strażniczego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Ochroniarzami będą inteligentne roboty
Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Ochroniarzami będą inteligentne roboty (iStock.com)
d47b1fi

Igrzyska Olimpijskie w Tokio – robot strażniczy

W Japonii zaprezentowano robota, który został opracowany specjalnie na potrzeby Letnich Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tokio 2020. Według informacji podanych przez agencję Kyodo testy maszyny odbędą się pod koniec listopada. Wiadomo, że robot powstał dzięki współpracy instytutu badawczego Tokyo Metropoloitan Industrial Technologii, spółki kolejowej Seibu Railway oraz firm Nihon Unisys i Earth Eyesfirm.

Inteligentny robot – funkcje

Robot strażniczy nazywany jest „perseusbot”, a do jego głównych zadań będzie należało pilnowanie porządku na japońskich stacja kolejowych. Wiadomo, że „perseusbot” ma 167,5 cm wysokości, 61 szerokości i 90,5 cm długości. Maszyna potrafi omijać przeszkody i poruszać się po płytkach prowadzących dla osób niewidomych. Posiada wbudowaną kamerę bezpieczeństwa zasilaną sztuczną inteligencją, która umożliwia wykrywanie i zgłaszanie podejrzanie zachowujących się osób oraz przedmiotów pozostawionych na stacjach. W sytuacji, gdy robot zarejestruje porzucony bagaż lub agresywne odruchy ludzi (np. zamachnięcie do uderzenia) niezwłocznie wyśle zgłoszenie do pracowników ochrony.

Testy perseusbota

Testy zademonstrowanego w czwartek robota zaplanowano na końcówkę przyszłego miesiąca. 26-30 listopada będzie można zobaczyć perseusbota na dworcu kolejowym w Siebu Shinjuku.

d47b1fi

Podziel się opinią

Share
d47b1fi
d47b1fi
Więcej tematów