Trwa ładowanie...
d48g41j

Ignacy Karpowicz oskarża Kingę Dunin o molestowanie seksualne

Kinga Dunin (m.in. pisarka, feministka), została oskarżona przez pisarza Ignacego Karpowicza o molestowanie seksualne. Karpowicz zrobił to w odpowiedzi na publiczny wpis pisarki, w którym zarzuciła mu, że nie zwrócił jej pożyczonych pieniędzy. Dunin także wydała oświadczenie. Ponownie opublikowała je na Facebooku. "Wciąganie intymnych spraw po latach znajomości jest podłe. I nie zamierzam z nikim publicznie dzielić tym, jak ja to widziałam i kto komu co proponował" - napisała.
Share
Kinga Dunin i Ignacy Karpowicz
Kinga Dunin i Ignacy KarpowiczŹródło: AKPA, Fot: Prończyk /Engelbrecht
d48g41j

Publiczne pranie brudów między pisarzami rozpoczęło się od poniedziałkowego wpisu Dunin na jej Facebooku. Napisała, że Karpowicz pożyczył od niej ponad 13 tys. zł. Kiedy upomniała się o zwrot pieniędzy, usłyszała "pierd…". Dunin dodała, że zdecydowała się opisać publicznie sprawę w mediach społecznościowych, gdyż jej apele nie skutkowały.

Karpowicz napisał w tej sprawie oświadczenie, które przesłał portalowi natemat.pl. Możemy się z niego dowiedzieć, że przyjaźń z Dunin została zakończona "w obrzydliwych okolicznościach z jej winy".

Dalej Karpowicz wyjaśnia, że dług już zwrócił i oskarża Dunin o molestowanie seksualne.

d48g41j

"Gdy obowiązki zawodowe zmuszały mnie do odwiedzenia stolicy, nocowałem u Kingi Dunin. Bardzo zbliżyliśmy się do siebie. Moje uwielbienie i fascynacja kwitły w najlepsze. Za trzecim czy czwartym razem zaproponowała mi, żebym spał z nią w jej "małżeńskim" łóżku. "Będzie ci wygodniej niż na tym wąskim łóżku w pokoju gościnnym". Niezbyt mi się ten pomysł spodobał, ale bałem się, że jeśli odmówię, straci mną zainteresowanie, nie będę mógł jej lepiej poznać, być przy niej. Poza tym przekonywała mnie, że to absolutnie naturalne i poniekąd oczywiste zachowanie. Niestety spanie z czasem przestało być tylko spaniem, lecz łączyło się z dotykaniem, a potem z regularnym molestowaniem seksualnym" - napisał w oświadczeniu.

Pisarz dodaje, że "post Kingi Dunin jest zemstą na maskotce seksualnej, która nie chciała być molestowana".

Oświadczenie Kingi Dunin

Post użytkownika Kinga Dunin.

Kinga Dunin to publicystka, pisarka, krytyk literacki, socjolog kultury, feministka. Jedna z głównych postaci środowiska Krytyki Politycznej.

d48g41j

Podziel się opinią

Share
d48g41j
d48g41j
Więcej tematów