Trwa ładowanie...
d3bpkni

Huragan Nate uderzył w południe USA. Tragiczny obraz zniszczeń

Chociaż na szczęście nie ma na razie informacji o ofiarach, skala zniszczeń spowodowanych przez huragan Nate jest już ogromna. Żywioł słabnie, ale przemieszczając się wgłąb lądu niesie silny wiatr i ścianę deszczu, co skutkuje powodziami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nate znalazł się nad Stanami Zjednoczonymi już po raz drugi.
Nate znalazł się nad Stanami Zjednoczonymi już po raz drugi. (PAP)
d3bpkni

Obecnie wiatr wieje z prędkością 70 kilometrów na godzinę. Jak informuje Narodowe Centrum Ostrzegania przed Huraganami, w okolicy na wschód od rzeki Mississippi i centralnej części wybrzeża Gulf, meteorolodzy wciąż spodziewają się obfitych opadów.

W Missisipi i Alabamie prądu nie ma już ponad 100 tysięcy osób. Nate pozrywał tam linie energetyczne i uszkodził wiele instalacji. Nad ląd dotarł jako huragan pierwszej kategorii w skali Saffira-Simpsona, po czym osłabł, stając się burzą tropikalną. Przeszedł na wschód od Nowego Orleanu, co oszczędziło miastu najsilniejszych wiatrów i sztormowych powodzi. Przypomnijmy, że od sobotniego wieczoru do niedzieli rano obowiązywała tam godzina policyjna.

Nate znalazł się nad Stanami Zjednoczonymi już po raz drugi. W sobotę przemieścił się nad słabo zaludnione obszary na południowym wschodzie Luizjany. Zanim dotarł do USA, pochłonął co najmniej 26 ofiar w Kostaryce, Nikaragui i Hondurasie. Dziesiątki ludzi wciąż uznaje się tam za zaginionych.

Czytaj także: Orkan Ksawery nad Polską. Zabici, ranni, setki tysięcy osób bez prądu

d3bpkni

Południe USA nawiedziły w sierpniu dwa huragany: Harvey spowodował w Teksasie i Luizjanie śmierć 42 osób i znaczne straty materialne, natomiast Irma, która po przejściu przez Antyle, osiągnęła piątą, najwyższą kategorię, zabiła na Florydzie 12 ludzi.

Źródło: WP, PAP, TVNMeteo

d3bpkni

Podziel się opinią

Share
d3bpkni
d3bpkni