Trwa ładowanie...

Hollande: realizacja kontraktu zależy od postępowania Rosji

Decyzja czy dostarczyć Rosji drugi helikopterowiec typu Mistral bedzie uzależniona od postępowania Moskwy wobec kryzysu na Ukrainie - powiedział w poniedziałek prezydent Francji Francois Hollande.
Share
Prezydent Francji Francois Hollande
Prezydent Francji Francois HollandeŹródło: AFP, Fot: Alain Jocard
d3i2uk9

Wypowiadając się podczas roboczego obiadu z dziennikarzami akredytowanymi w Pałacu Elizejskim, Hollande powiedział, że pierwszy z okrętów jest prawie gotowy i zostanie dostarczony zgodnie z planem w październiku br., mimo zdecydowanego sprzeciwu sojuszników Francji.

"Dotychczas poziom sankcji nie został ustalony, a to mogłoby zapobiec tej dostawie" - powiedział Hollande. "Czy to oznacza jednak, że pozostała część kontraktu, czyli drugi Mistral, będzie zrealizowana ? Będzie to zależało od postawy Rosji" - dodał.

Na Francję wywierane są przez jej sojuszników silne naciski aby wycofała się z kontraktu. Londyn i Waszyngton ponowiły w poniedziałek swój sprzeciw.

Wcześniej w poniedziałek wicepremier Rosji Dmitrij Rogozin powiedział, że wątpi czy Francja zerwie kontrakt bowiem byłoby to dla niej gorsze niż dla Rosji.

d3i2uk9

Podziel się opinią

Share
d3i2uk9
d3i2uk9
Więcej tematów