Trwa ładowanie...
d1s819n
d1s819n
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Hollande i Merkel rozmawiali z premierem Grecji. Szukają porozumienia

Przywódcy Francji i Niemiec nadal szukają porozumienia ws. Grecji. Prezydent Francois Hollande i kanclerz Angela Merkel rozmawiali telefonicznie z szefem greckiego rządu Aleksisem Ciprasem - poinformował w sobotę rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1s819n

Seibert nie podał żadnych szczegółów tych rozmów.

Źródła rządowe w Atenach poinformowały natomiast, że Hollande, Merkel i Cipras uzgodnili, iż ponownie będą rozmawiać o Grecji w najbliższą środę wieczorem w Brukseli, przy okazji szczytu UE-Ameryka Łacińska i Karaiby.

Sprawa Grecji będzie też prawdopodobnie tematem rozmów przywódców G7 na marginesie rozpoczynającego się w niedzielę szczytu tej grupy w Bawarii.

Toczące się od kilku miesięcy negocjacje Grecji i jej wierzycieli (KE, MFW i EBC) w sprawie przedłużenia pomocy finansowej dla zadłużonego kraju na razie okazały się bezowocne. Chodzi o odblokowanie ok. 7,2 mld euro; w zamian kredytodawcy domagają się kontynuowania reform i cięć budżetowych na kwotę ok. 3 mld euro, kontrpropozycje Aten opiewają na ok. 1,8 mld euro.

d1s819n

Podziel się opinią

Share

d1s819n

d1s819n
Więcej tematów