Trwa ładowanie...

Holenderskie miasto zrywa współpracę z Puławami. Powód? Polityka wobec osób LGBT

Holenderskie miasto Nieuwegein oficjalnie zakończyło przyjaźń z Puławami, czyli swoim miastem partnerskim - informuje dziennikwschodni.pl. Decyzję o zerwaniu współpracy podjął lokalny samorząd. Powodem zerwania współpracy jest przyjęcie przez radę miasta uchwały "anty-LGBT".

Share
Holenderskie miasto zrywa współpracę z Puławami. Powód? Polityka wobec osób LGBTŹródło: Krzysztof Zatycki / Forum
d3ty7ef

"W Nieuwegein każdy może być tym, kim jest, bez względu na swoją orientację seksualną, płeć, religię lub pochodzenie etniczne" - napisało na swojej stronie holenderskie miasto Nieuwegein, które zerwało współpracę z Puławami.

"Strefy wolne od LGBT są niedopuszczalne"

Powodem zerwania wspołpracy w Puławami jest przyjęta tam przez radę miasta uchwała "anty-LGBT". W zeszłym roku w całej Polsce przyjęło ją 90 gmin, powiatów i województw.

"Naszym zdaniem strefy wolne od LGBT, takie jak w Puławach, są naprawdę niedopuszczalne” - pisze na swojej stronie miasto Niuwegein.

d3ty7ef

To kolejne zagraniczne miasto, które zrywa współpracę z Polską z powodu uchwał "anty-LGBT". Z powodu rezolucji gmina Saint Jean de Braye położona we Francji zawiesiła trwającą od dwudziestu lat współpracę z Tuchowem. Francuzi uznali, że uchwała jest homofobiczna, potępia i atakuje osoby LGBT. Podobnie stało się z niemieckim miastem Illingen.

Zobacz też: Jarosław Kaczyński zniknął?

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d3ty7ef

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ty7ef
d3ty7ef
Więcej tematów