Trwa ładowanie...

Holandia: Sąd zmusza rząd do redukcji emisji CO2

Rząd w Holandii będzie zmuszony ograniczyć emisje gazów cieplarnianych. Sąd apelacyjny domaga się by przed końcem 2020 r. zredukowano ją o 25 procent w porównaniu do 1990 r..

Holandia: Sąd zmusza rząd do redukcji emisji CO2Źródło: PAP
d2uy1tk

Według Reuters emisja gazów cieplarnianych w Holandii w 2017 r. jest jedną z najbardziej zanieczyszczających powietrz wśród państw członkowskichUnii Europejskiej.

"Rząd zrobił zbyt mało, by zapobiec niebezpieczeństwom związanym ze zmianami klimatu i robi zbyt mało, by to nadgonić" - tłumaczy sąd apelacyjny.

W ramach walki ze zmianami klimatycznymi, rząd planuje zmniejszyć emisje dwutlenku węgla do 23 procent w porównaniu do poziomu z 1990 roku.

d2uy1tk

"Niepewność związana z celem na 2020 rok jest bardzo duża. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że redukcja nie osiągnie ustalonego celu 25 proc., co jest niedopuszczalne" – wyjaśnią sąd.

Rząd zadeklarował, że jest w stanie podporządkować się wyrokowi sądu. Pozew został złożony przez organizacje ekologiczną Urgenda Foundation w imieniu prawie tysiąca mieszkańców Holandii.

Link do materiału partnera:

Dbaj o środowisko, emitując mniej dwutlenku węgla! Eko kominek lub piec kupisz przez internet. W sieci - ze strony Obi kod rabatowy - pobierzesz z kolei rabaty na zakupy.

d2uy1tk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2uy1tk
Więcej tematów