Trwa ładowanie...
d2w50gz

Holandia otworzy dla Polski swój rynek pracy

Premier Holandii - Wim Kok zapowiedział, że jego
kraj natychmiast po przystąpieniu Polski do Unii
Europejskiej - otworzy rynek pracy dla Polaków. Zdaniem
premiera, nastąpi to już w 2004 roku, gdy kandydujące
do Unii państwa zostaną jej członkami.

Share
d2w50gz

Holandia nie tylko nie chce żadnych okresów przejściowych, ale już teraz rząd podjął kroki umożliwiające sprawniejsze werbowanie pracowników z krajów kandydujących do Unii. Praktyczne rozwiązanie polega na tym, że znacznie ma być skrócony czas, w którym obywatele spoza Unii będą mogli otrzymać prawo pracy.

To wciąż nie oznacza - zaznaczył premier - że już od dzisiaj Polacy mogą bez przeszkód podjąć w Holandii pracę. Jednak liberalizacja rynku pracy w Holandii będzie teraz ważnym zadaniem rządu, ponieważ w Holandii brakuje pracowników niemal w każdym sektorze gospodarki. Dlatego holenderski rząd z zainteresowaniem przyjął niemiecką propozycję emigracji zarobkowej.

Teraz studiujemy ten wariant zdobywania pracowników i rozpoczynamy debatę na ten temat, choć Holandia jest znacznie mniejszym krajem, tak więc i mniej osób w porównaniu z Niemcami będziemy mogli przyjąć - dodał premier Kok.

Zaznaczył też, że priorytetem holenderskiego rządu będzie zawsze potencjał wewnętrzny kraju i potrzeby własnych obywateli. I w zależnosci od tych czynników rząd Holandii w miarę możliwości będzie kształtował własną politykę na rynku pracy, niezależnie od polityki stosowanej przez inne kraje Unii Europejskiej.(kl)

d2w50gz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w50gz
Więcej tematów