Trwa ładowanie...
d1dqjxo
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Hojarska i Filipek "na prośbę rolników" wracają do gry

Odbyło się zebranie założycielskie
Związku Zawodowego Rolnictwa Regiony. Zostały przygotowane
dokumenty do rejestracji tej organizacji w sądzie - poinformowała Danuta Hojarska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hojarska i Filipek "na prośbę rolników" wracają do gry
(PAP)
d1dqjxo

Była posłanka Samoobrony została tymczasową przewodnicząca związku. Sytuacja w rolnictwie jest bardzo zła, minister nic robi w kierunku jej poprawy. Związki zawodowe też zapomniały o rolnikach - tłumaczyła Hojarska. Dodała, że związek powstaje na prośbę rolników, gdyż wielu z nich "domaga się, by powstała organizacja, która będzie broniła rolników".

Posłanka wymieniając problemy wsi wskazywała na trudności na rynku zbóż, mleka, owoców, buraków cukrowych. Według niej, najważniejszą sprawą jest zagwarantowanie rolnikom minimalnych cen zbytu na te produkty rolne, które jednocześnie zapewniałyby opłacalność produkcji.

Chcemy, by nasz związek działał w zdecydowany sposób, przypomnimy ministrowi rolnictwa Markowi Sawickiemu wszystkie przedwyborcze obietnice - mówił na konferencji Krzysztof Filipek. Były poseł Samoobrony został wiceszefem powstającego związku zawodowego.

d1dqjxo

Zarejestrowanie związku da nam możliwość łatwiejszych kontaktów z ministrem, będziemy mogli przedstawiać swoje postulaty i opinie - wyjaśniała Hojarska.

Odpowiadając na pytania dziennikarzy Filipek zaznaczył, że partia zamierza uczestniczyć w wyborach, ale nie samodzielnie. Zaznaczył, że prowadzone są w tej sprawie rozmowy z innymi partiami, ale nie chciał zdradzić z jakimi. Według niego jest "jeszcze wiele miejsca na prawicy" i Partia Regionów pójdzie do wyborów w koalicji z ugrupowaniem nie związanym ani z PO ani z PiS.

d1dqjxo

Podziel się opinią

Share

d1dqjxo

d1dqjxo
Więcej tematów