Trwa ładowanie...
d1y1sck

Hofman: Szydło przetrwa nie więcej niż tydzień

Były rzecznik PiS skomentował informacje odnośnie zastąpienia premier Beaty Szydło przez Mateusza Morawieckiego. - Szydło nie potrafiła zapanować nad wszystkimi konfliktami w rządzie - mówi. Zdradził też, dlaczego nie widzi na tym stanowisku Jarosława Kaczyńskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Adam Hofman
Adam Hofman (ONS.pl, Fot: Krzysztof Sitkowski)
d1y1sck

Adam Hofman uważa, że dojdzie do zmiany Prezesa Rady Ministrów i Beata Szydło ustąpi Mateuszowi Morawieckiemu. - Wierzę w niego, mam przekonanie graniczące z pewnością, że to się stanie. Możliwe, że poczekamy jeszcze tydzień, bo trwają negocjacje, kto zasiądzie w rządzie - twierdzi dawny polityk PiS.

Były rzecznik prasowy zdradza, że zmiana premiera w ogólnym rozrachunku wyjdzie na dobre PiS. - Każdy dzień zwłoki jest dla nich kosztowny. Możliwy jest chwilowy spadek w sondażach, ale program Mieszkanie+ pozwoli na odrobienie straty - komentuje Hofman w rozmowie w Radiu Zet.

Szydło nie dała rady

d1y1sck

Pytany o atuty Morawieckiego wymienia nie tylko, jego sukcesy ekonomiczne. - Nie jest typowym politykiem, pisowcem z krwi i kości i obecnie, to może być jego atutem. Celem może być nowe otwarcie się na UE, Stany i Bliski Wschód - wyjaśnia.

Co w takim razie z Szydło? - Powinna dostać coś dużego, może zostanie Marszałkiem Sejmu. Prezydentura Warszawy raczej nie wchodzi w grę. Jest mało prestiżowa - mówi były polityk Prawa i Sprawiedliwości. - Beata Szydło nie sprawdziła się w tym wariancie politycznym. Konflikty za nią musiał rozwiązywać prezes PiS - dodaje.

Kaczyński jako strażak

Odnośnie Jarosława Kaczyńskiego uważa, że rezygnacja ze stanowiska premiera spowodowana złym stanem zdrowia jest zasłona dymną. - Kaczyński jest ostatecznością. Jeśli objąłby to stanowisko to już do końca władzy PiS, bez względu na to, czy byłoby to dwa lata czy dłużej - twierdzi były rzecznik prasowy.

d1y1sck

Zobacz też: Komentarze po doniesieniach o nowym premierze

Hofman wypowiedział się również na temat opinii Polski w Europie. - Świat obserwuje model władzy prowadzony przez Węgry i Polskę. Ich w trochę w mniejszym stopniu niż nas. Jeśli taka polityka przyniesie wyniki gospodarcze, zadowolenie społeczne, to będzie można to zastosować w innych krajach - zakończył.

Źródło: Radio Zet

d1y1sck

Podziel się opinią

Share
d1y1sck
d1y1sck
Więcej tematów