Trwa ładowanie...

Hiszpański sąd wysłał pismo do polskiego sądu. Pyta o niezawisłość

Centralny Sąd Śledczy w Hiszpanii wysłał do Sądu Okręgowego w Rzeszowie pytanie o niezależność, nieusuwalność i ewentualną odpowiedzialność dyscyplinarną. Zapytanie dotyczy kwestii wydania mężczyzny, poszukiwanego listem gończym.

Share
Hiszpański sąd wysłał pismo do polskiego sądu. Pyta o niezawisłość
Źródło: Fotolia
d3liie4

Sąd w Madrycie wysłał do sądu z Rzeszowa pismo, w którym chce poznać odpowiedzi na cztery kwestie. Pierwszą z nich jest praca sądu i jego ewentualna autonomiczność oraz podporządkowanie komukolwiek, a także naciski mogące wpływać na jego rozstrzygnięcia. Kolejną jest nieusuwalność sędziów - podaje portal rmf24.pl.

Trzecią sprawą jest wybieranie i powoływanie składu sędziowskiego oraz ich wyłączanie i wykluczanie. Ostatnim dylematem są środki dyscyplinarne dla sędziów i możliwość ich kontrolowania przez polityków. Zapytania mają związek z decyzją Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ws. podobnej sprawy dotyczącej ekstradycji innego Polaka.

d3liie4

Sąd Najwyższy w Irlandii odrzucił wykonanie Europejskiego Nakazu Aresztowania dla Artura C. Prawnicy mężczyzny sprzeciwili się deportacji Polaka, argumentując to ostatnimi zmianami legislacyjnymi w polskim wymiarze sprawiedliwości. Na podstawie odpowiedzi rzeszowskiego sądu swoją decyzję o ekstradycji podejmie Centralny Sąd Śledczy w Hiszpanii.

Zobacz także: Tarczyński: Z Junckerem trzeba na miękko w formie, ale twardo w argumentacji

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3liie4

Podziel się opinią

Share
d3liie4
d3liie4
Więcej tematów