Trwa ładowanie...

Hiszpania. Zmiany ws. testów na COVID-19 dla turystów. Dotyczą dzieci

Rząd Hiszpanii podjął decyzję o zmianie przepisów dotyczących testowania turystów na obecność koronawirusa. Dotychczas negatywny test PCR musieli posiadać wszyscy przybywający do kraju powyżej szóstego roku życia. Teraz ma się to zmienić.

Share
Hiszpania. Zmiany ws. testów na COVID-19 dla turystów
Hiszpania. Zmiany ws. testów na COVID-19 dla turystówŹródło: Getty Images, Fot: Andreas Rentz
d9v2c7c

W środę w hiszpańskim dzienniku ustaw opublikowano najnowsze przepisy dotyczące testów na COVID-19. Dotychczas już rodzice dzieci powyżej sześciu lat przyjeżdżający do Hiszpanii byli zobligowani do przedstawienia ich negatywnego testu PCR.

W nowelizacji próg ten podniesiono do 12. roku życia. Jak napisano, zmiana wynika z "analizy rozwiązań z innych krajów UE".

d9v2c7c

Od poniedziałku w Hiszpanii przyjmowanie turystów odbywa się na podstawie tzw. paszportu covidowego. Przybywający do kraju muszą posiadać dokument potwierdzający przyjęcie szczepionki lub negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Zobacz też: Dr Szułdrzyński: w tym tempie szczepień nie będziemy gotowi na jesień

Zaświadczenie musi być przedstawione w języku hiszpańskim, angielskim, francuskim lub niemieckim.

Paszport covidowy. Od lipca w całej Unii Europejskiej

Oficjalnie w całej Unii Europejskiej program tzw. paszportów covidowych rusza 1 lipca. Część krajów, w tym Polska, przystąpiła już jednak do udostępniania chętnym odpowiednich certyfikatów.

d9v2c7c

Zaświadczenie o przebytym szczepieniu na COVID-19 można pobrać w formie elektronicznej na Internetowym Koncie Pacjenta lub poprosić o wydruk certyfikatu w dowolnym punkcie szczepień.

- Polska znalazła się w grupie siedmiu krajów, podłączonych do systemu unijnego, które już wydają certyfikaty zgodne ze wszystkimi standardami. (...) Jednolita, standardowa procedura, która będzie obowiązywała w całej UE. Ale największą zaletą jest to, że przekraczając granicę nie musimy każdorazowo wykonywać testów na koronawirusa - tłumaczył w ubiegłym tygodniu szef MZ Adam Niedzielski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d9v2c7c

Podziel się opinią

Share
d9v2c7c
d9v2c7c
Więcej tematów