Trwa ładowanie...
ycipk-2ppxxv

Hiszpania wyrzuciła 116 nielegalnych imigrantów. Reagowali agresją

Hiszpania wydaliła do Maroka 116 imigrantów, którzy wcześniej wdarli się do enklawy w Afryce Północnej – Ceuty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hiszpania wyrzuciła 116 nielegalnych imigrantów. Reagowali agresją
Hiszpania wyrzuciła 116 nielegalnych imigrantów. Reagowali agresją (iStock.com)
ycipk-2ppxxv

Hiszpania – agresywny atak nielegalnych migrantów

Wszyscy migranci, którzy w środę sforsowali granicę w Ceucie zostali przekazani służbom Maroka przez hiszpańską policję. Wiadomo, iż podczas wtargnięcia do enklawy napastnicy imigranci użyli kwasu solnego i palonego wapnia przeciwko hiszpańskim żandarmom. Siedmiu z nich trafiło do szpitala.

Muzułmańskie święto pretekstem do ucieczki

ycipk-2ppxxv

Jak donoszą hiszpańskie media odesłanie nielegalnych przybyszów było spowodowane niedopełnieniem obowiązków przez marokańską policję, która z powodu muzułmańskiego Święta Ofiarowania niewystarczająco skutecznie chroniła granicę w Ceucie. Zaistniała sytuacja była dla migrantów doskonałą okazją do ucieczki. Według informacji podanych przez rząd w Madrycie hiszpańska policja przekazała nielegalnych przybyszów w dziesięcioosobowych grupach marokańskiej straży granicznej na podstawie dwustronnego porozumienia o ochronie granic z 1992 roku.

Hiszpanie – chęć pomocy uchodźcom

Warto zaznaczyć, że nim władze przejął socjalistyczny rząd Pedro Sancheza kierowana przez niego Hiszpańska Socjalistyczna Partia Robotnicza skarżyła się (podczas sprawowania władzy przez Partię Ludową) na praktykowane przez MSW w Madrycie przekazywanie złapanych na granicy migrantów służbom marokańskim. Decyzja zaprzysiężonego 7 czerwca rząd Sancheza stanowi zaprzeczenie deklaracji premiera dotyczących polityki opartej na większej trosce w stosunku do uciekających do Hiszpanii migrantów z Afryki. Powstały nawet plany usunięcia znajdującego się na granicy ogrodzenia z drutu kolczastego i padły propozycje, żeby UE powróciła do… obowiązkowego systemu rozdziału uchodźców.

Brak miejsc dla migrantów

ycipk-2ppxxv

Juan Jesus Vivas – premier Ceuty zażądał o rządu Sancheza podjęcia natychmiastowych działań mających na celu ochronę granicy z Marokiem, przez którą masowo przedzierali się nielegalni migranci z Afryki. Powoływał się na fakt, że wtargnięcie uchodźców było już drugą w miesiącu sytuacją, kiedy hiszpańska żandarmeria została zaatakowana przez uchodźców. Prawdopodobnie znajdujący się w Ceucie ośrodek dla migrantów – Ceti jest przepełniony. Ma on miejsce dla około 500 osób, a obecnie znajduje się w nim… 1200 migrantów.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2ppxxv

ycipk-2ppxxv
ycipk-2ppxxv