Trwa ładowanie...
d3inb1c

Zawalenie platformy na festiwalu w Vigo. 266 osób rannych

Na północy Hiszpanii w miejscowości Vigo podczas koncertu zawaliła się platforma. Ucierpiało 266 osób. Nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Akcja ratunkowa w Vigo
Akcja ratunkowa w Vigo (PAP/EPA)
d3inb1c

Do zdarzenia doszło w niedzielę, tuż przed północą, podczas corocznego festiwalu kultury. W trakcie koncertu rapera z Majorki Relsa B. W wyniku zawalenia platformy, rannych zostało 266 osób. Część z nich wpadła do ocenau. Po wypadku wybuchła panika. Nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych. Burmistrz Vigo Abel Caballero poinformował, że zostało wszczęte śledztwo, które ma wyjaśnić okoliczności wypadku.

Drewniana platforma ustawiona na wybrzeżu miała 3 metry wysokości, 30 metrów długości i 10 szerokości. Na miejscu wypadku pracują ratownicy oraz nurkowie, którzy sprawdzają, czy nikt nie utknął między elementami zawalonej konstrukcji. Wcześniej informowano o cztery ciężko rannych osobach.

Festiwal „O Marisquino” to dwudniowa impreza sportowo-muzyczna organizowana co roku w Vigo na północy Hiszpanii. Tegoroczna edycja była 18. Według organizatorów regularnie bierze w niej udział ponad 160 tys. ludzi.

d3inb1c

Podziel się opinią

Share

d3inb1c

d3inb1c
Więcej tematów