Trwa ładowanie...

Hiszpania. W kraju pojawił się nowy wirus?

W Hiszpanii wykryto nowy wirus. Szerzy się on na tle pandemii koronawirusa i to tzw. "żabi wirus". Biolodzy informują, że skala zakażeń wśród płazów jest powszechna, a zwierzęta masowo wymierają.

Share
W Hiszpanii pojawił się nowy wirus?
W Hiszpanii pojawił się nowy wirus?Źródło: pixabay.com, fot: blende12
d3p1yy0

W Hiszpanii wykryto nowy wirus. Szerzy się on na tle pandemii koronawirusa. Naukowcy potocznie nazwali nową chorobę "koronawirusem żab". Współpracujący z CSIC biolodzy z instytutu Przyrody w Alaves odnotowali, że w ostatnich dniach sporą liczbę martwych płazów znaleziono w górnym odcinku rzeki Nervion. Jest to prawdopodobnie nowo wykryty wirus.

Naukowcy potocznie nazwali nową chorobę "koronawirusem żab". Eksperci sugerują, że wpływ na nasilenie się choroby może mieć zanieczyszczenie środowiska naturalnego oraz działalność człowieka. Czynnikami zwiększającymi nasilenie zjawiska mogą być też:

Kiedy nadejdzie wiosna? Nowa prognoza prosto z IMGW na Śnieżce

  • zmiany klimatyczne
  • wzrost w hiszpańskich rzekach jednego z grzybów, które wywołują u płazów krwawienie.
d3p1yy0

Hiszpania. Co powoduje nowy wirus?

Nowy "żabi wirus", który pojawił się w Hiszpanii powoduje u zwierząt utratę krwi. Instytut Przyrody w Alaves poinformował w komunikacie, że śmierć płazów spowodowana "żabim wirusem" jest wynikiem nadmiernej utraty krwi u zakażonych zwierząt. Potwierdzono, że wirus może się także szerzyć wśród gadów oraz ryb.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3p1yy0

Podziel się opinią

Share
d3p1yy0
d3p1yy0
Więcej tematów