Trwa ładowanie...
ycipk-mtnn2d
ycipk-mtnn2d

Hiszpania: strajki mogą zakłócić sezon turystyczny

Turyści odwiedzający Hiszpanię, drugi co do popularności cel wyjazdów turystycznych na świecie, mogą mieć utrudnione tegoroczne wakacje z uwagi na zapowiedź strajków w tej gałęzi przemysłu, przynoszącej rocznie 30 mld euro.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-mtnn2d

Największe hiszpańskie związki zawodowe, CC.OO i UGT, po załamaniu się rozmów z pracodawcami na tle płacowym zapowiedziały na 24-25 lipca dwudniowy strajk w barach, restauracjach i hotelach w Costa del Sol na południowym wybrzeżu kraju.

Jeśli nie dojdą do porozumienia, wezwiemy do dalszych strajków - zapowiedział w czwartek Amador Escribano, rzecznik prasowy sekcji turystycznej CC.OO.

Dodał, że strajk przygotowują także pracownicy sektora turystycznego na Balearach (wyspy Majorka, Minorka, Ibiza i Formentera) i Costa Blanca na południowym wschodzie Hiszpanii.

ycipk-mtnn2d

Na spadek liczby turystów w Hiszpanii mogą też mieć wpływ ubiegłotygodniowe ataki terrorystyczne baskijskich separatystów w ośrodkach turystycznych, a także niedawny strajk francuskich kontrolerów lotów, który sparaliżował ruch lotniczy w całej Europie. (mag)

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-mtnn2d

ycipk-mtnn2d
ycipk-mtnn2d
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów