Trwa ładowanie...
d29r9ic

Hillary Clinton wygrała prawybory prezydenckie w Kentucky

• Hillary Clinton wygrała prawybory przeprowadzone w stanie Kentucky - podała całodobowa stacja informacyjna MSNBC • Walczy ona o nominację Partii Demokratycznej w listopadowych wyborach prezydenckich
Share
Kandydatka Demokratów Hillary Clinton
Kandydatka Demokratów Hillary ClintonŹródło: AFP, Fot: Jason Redmond
d29r9ic

W Kentucky głosowali wyłącznie wyborcy Demokratów.

Również we wtorek odbywają się prawybory w Oregonie, w których uczestniczą wyborcy obu partii - Demokratów i Republikanów.

Senator Bernie Sanders, główny rywal walczącej o nominację Partii Demokratycznej w wyborach prezydenckich Hillary Clinton, wygrał prawybory w stanie Oregano - podała telewizja FOX. Prawybory Republikanów wygrał Donald Trump, który był jedynym kandydatem GOP.

d29r9ic

Wybory w położonym nad Oceanem Spokojnym stanie Oregano odbywały się wyłącznie drogą elektroniczną. Biuletyny powinny były dotrzeć do komisji wyborczych o godz. 20 czasu lokalnego (tj. o godz. 4 nad ranem czasu polskiego).

Ostatnie sondaże wskazywały, że republikański faworyt w wyścigu do Białego Domu Donald Trump niemal zrównał się pod względem poparcia z Demokratką Clinton. Była sekretarz stanu może liczyć na poparcie 41 proc. prawdopodobnych wyborców, zaś Trump - na 40 proc.

d29r9ic

Podziel się opinią

Share
d29r9ic
d29r9ic
Więcej tematów