Trwa ładowanie...

Hillary Clinton: Władimir Putin ponosi odpowiedzialność za zestrzelenie malezyjskiego Boeinga 777

- Władimir Putin ponosi odpowiedzialność za tragiczny finał lotu Boeinga 777 - ocenia Hillary Clinton pytana o zestrzelenie samolotu malezyjskich linii lotniczych nad wschodnią Ukrainą. - Putin posunął się za daleko. Czas zrozumieć, że trzeba stawić mu czoła - podkreśla. Jednocześnie Pentagon informuje o "skandalicznych dostawach" sprzętu wojskowego separatystom przez Rosję.

Share
Hillary Clinton: Władimir Putin ponosi odpowiedzialność za zestrzelenie malezyjskiego Boeinga 777
Źródło: PAP/EPA, fot: Mikhail Klimentyev / Ria Novosti
d3fdtf8

- Jestem przekonana, że jeśli ktoś miał jeszcze wątpliwości to do tego czasu one powinny już być przekonaniem, że to Władimir Putin ponosi odpowiedzialność za tragedię pasażerów zestrzelonego samolotu - mówiła w wywiadzie dla CNN. - Wspiera separatystów prorosyjskich dając im m.in. sprzęt wojskowy. W związku z tym Putin i rosyjskie służby specjalne odpowiadają za śmierć niewinnych - podkreślała.

Zdaniem Clinton dziś Europa "musi zrozumieć, że czas stawić czoła Putinowi." - Putin posunął się za daleko. Związek Rosji z sytuacją na Ukrainie jest oczywisty i powinien on otworzyć oczy przywódcom krajów europejskich, powinien zainspirować do działania.

Zestrzelony Boeing 777 miał na pokładzie 298 osób. Nikt nie przeżył. W ostatnich dniach Barack Obama, prezydent USA, oskarżył separatystów prorosyjskich o utrudnianie śledztwa wyjaśniającego przyczyny tragedii.

d3fdtf8

- Co chcą ukryć separatyści utrudniając wyjaśnienie tej sprawy? Najlepiej na to pytanie odpowie prezydent USA - podsumowała była już sekretarz stanu w rządzie Obamy.

Pentagon: skandaliczne dostawy z Rosji

- Zaobserwowaliśmy, w ciągu ostatnich tygodni, stałe dostawy broni i sprzętu wojskowego na wschodnią Ukrainę - przyznaje Pentagon. Jako "najbardziej skandaliczną" rzecznik Pentagonu określił kolumnę ponad 100 pojazdów wojskowych przekraczających granicę Rosji z Ukrainą.

Steve Warren przyznał również, że Pentagon "ma sygnały o zamiarach dostarczenia separatystom przez Rosję wyrafinowanego systemu rakietowego w najbliższym czasie." - Jesteśmy bardzo zaniepokojeni ilością i jakością broni jaką Rosja dostarcza i zamierza dostarczyć na wschodnią Ukrainę. Właściwie są w stanie zrobić to w dowolnie wybranym momencie.

d3fdtf8

Podziel się opinią

Share
d3fdtf8
d3fdtf8
Więcej tematów