Qaqwqwrqw

Heroina warta 25 mln dolarów przechwycona. Kilkaset km od Polski

Ponad 300 kilogramów heroiny wartej 25 milionów dolarów przejęła ukraińska policja. Narkotyki pochodzą z dwóch źródeł. 100 kilogramów heroiny przechwycono w drodze na granicę z Unią Europejską.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Narkotyki warte 25 milionów dolarów przechwycili ukraińscy policjanci
Narkotyki warte 25 milionów dolarów przechwycili ukraińscy policjanci (npu.gov.ua)
Qaqwqwrqw

Ukraińska policja informuje, że 200 kilogramów narkotyków znaleziono w magazynie rozbitej grupy przestępczej. W jej skład wchodzili Turcy, Macedończycy i Mołdawianie.

Z kolei 100 kilogramów heroiny odkryto w samochodzie, który miał ją wywieźć za granicę. Narkotyki, podchodzące z Azji Środkowo-Wschodniej były przeznaczone na rynek Unii Europejskiej.

Qaqwqwrqw

Największy przemyt od lat

Zastępca Komendanta Głównego Wiaczesław Abroskin tłumaczył na specjalnie zwołanej konferencji, że to drugi etap specjalnej operacji departamentu ds. zwalczania zbrodni narkotykowych. Na ślad przestępców ukraińscy śledczy wpadli w Kijowie pod koniec marca tego roku.

Zobacz także: Morze wyrzuciło je na brzeg. Policja ostrzegała, że są niebezpieczne dla zdrowia

Qaqwqwrqw

Łącznie policjanci przejęli prawie tonę heroiny, która miała trafić do Europy. Jej czarnorynkowa wartość to - bagatela 75 milionów dolarów. To największa ilość narkotyków, jaką przechwycono - jak twierdzą Ukraińcy - nie tylko w ich kraju.

Czytaj też: Słynny gang "Braciaków" rozbity. Policja poszukuje ostatniego z braci
Pomysłowa kryjówka. Narkotyki w jajkach niespodziankach

Masz news, ciekawe zdjęcie lub film? Prześlij nam na dziejesie.wp.pl!

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw