Trwa ładowanie...

Henryk Kowalczyk zapowiada kontrolę w sprawie zamku w Puszczy Noteckiej. "Liczę na jednoznaczną odpowiedź"

"Budząca kontrowersje budowa na terenie Puszczy Noteckiej będzie skontrolowana" - powiedział Henryk Kowalczyk. Sprawa dotyczy zamku, który powstaje na wyspie na jeziorze Stobnica.

Share
Henryk Kowalczyk zapowiada kontrolę w sprawie zamku w Puszczy Noteckiej. "Liczę na jednoznaczną odpowiedź"Źródło: East News, fot: PAWEL F. MATYSIAK
d4ejl8y

"W związku z pojawiającymi się kontrowersjami, poleciłem Generalnemu Dyrektorowi Ochrony Środowiska wszczęcie pilnej kontroli procesu wydania tej decyzji. Ochrona polskiej przyrody jest kwestią nadrzędną i dlatego wszelkie postępowania w takich sprawach powinny być prowadzone w sposób przejrzysty i niepozostawiający pola do żadnych wątpliwość" - powiedział minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Raport stwierdził, że budowa zamku na jeziorze nie ma wpływu na środowisko. Inspekcja ma wyjaśnić przebieg postępowania Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu i wytłumaczyć przebieg procesu wydawania decyzji w tej sprawie. "Kontrola rozpocznie się już dziś. Liczę na to, że jej wyniki dadzą jednoznaczną odpowiedź co do przebiegu procedury wydania decyzji, umożliwiającej budowę" - dodał.

Budowa zamku budzi kontrowersje, ponieważ odbywa się na terenie objętym ochroną programem Natura 2000, ze względu na ptaki i ich siedliska. W Biuletynie Informacji Publicznej starostwa Oborniki nie ma również obwieszczenia o wydaniu zgody na budowę. Zamek ma mieć 14 pięter i więżę o wysokości blisko 50 m. W budynku ma mieszkać 97 lokatorów i 10 osób z obsługi.

Zobacz także: Przysiadł na ławce w parku i zabił kaczkę. W internecie zawrzało

Źródło: ms.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ejl8y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ejl8y
Więcej tematów