Trwa ładowanie...

Hejt w ministerstwie. Sędzia Tomasz Szmydt - mąż "Emilii" odwołany

- Podpisałem dokument odwołujący sędziego Tomasza Szmydta z funkcji dyrektora działu prawnego - powiedział na konferencji prasowej szef nowej KRS Leszek Mazur. Szmydt prywatnie jest mężem "Emilii", która miała pisać donosy obyczajowe na sędziów i rozsyłać je po mediach.

Share
Hejt w ministerstwie. Sędzia Tomasz Szmydt - mąż "Emilii" odwołanyŹródło: East News
d1l8rqb

- Krajowa Rada Sądownictwa nie rozpocznie procedury opiniowania kandydatów do Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego - powiedział Leszek Mazur, szef nowej KRS

Zapewnił, że nie jest to spowodowane doniesieniami medialnymi o aferze w Ministerstwie Sprawiedliwości.

- Prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego wycofał delegację do biura prawnego Krajowej Rady Sądownictwa sędziemu Tomaszowi Szmydtowi - poinformował Mazur. Szmydt był delegowany do KRS z Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Prywatnie jest mężem Emilii - kobiety, o której zrobiło się głośno w kontekście afery.

Przypomnijmy: ujawniono, że były już wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak miał nadzorować i koordynować akcję hejtu wobec sędziów ze stowarzyszenia "Iustitia". Łukasz Piebiak miał być w stałym kontakcie z internautką "Emilią", która miała przygotować serię anonimów oczerniających prof. Krystiana Markiewicza oraz sędziego Piotra Gąciarka.

d1l8rqb

Na jaw wychodzą nowe wątki. Sędzia Konrad Wytrykowski, członek Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, miał wymyślić akcję wysyłania pocztówek z wulgarnym napisem do prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzaty Gersdorf. Mimo że sędzia Wytrykowski zaprzecza, Rzecznik Dyscyplinarny Sądu Najwyższego wszczął postępowanie ws. jego roli.

Według doniesień medialnych na komunikatorze WhatsApp miała powstać zamknięta grupa o nazwie "Kasta". Jej celem miało być wysyłanie sobie pomysłów na oczernianie niektórych sędziów. Mieli do niej należeć m.in. dwaj zastępcy głównego rzecznika dyscyplinarnego sędziów - Przemysław Radzik i Michał Lasota, sędzia Konrad Wytrykowski z Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, członkowie KRS - Dariusz Drajewicz, Maciej Nawacki i Jarosław Dudzicz, a także Tomasz Szmydt z biura prawnego Rady oraz były prezes Sądu Okręgowego w Katowicach i obecnie sędzia NSA Rafał Stasikowski.

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Zobacz także: Sienkiewicz o aferze w ministerstwie. Przytoczył żart Jerzego Kryszaka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1l8rqb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1l8rqb
Więcej tematów