Trwa ładowanie...
d5c61to

Hamburg deportuje bezdomnych. Wśród nich wielu Polaków

Władze Hamburga zaostrzyły kontrolę bezdomnych z innych krajów UE, w tym z Polski. Obcokrajowcy żyjący na ulicy są pozbawiani prawa pobytu i wzywani do opuszczenia kraju, a nawet wydalani z Niemiec.
Share
Urząd ds. cudzoziemców w Hamburgu wezwał ponad 300 bezdomnych obywateli UE do opuszczenia Niemiec
Urząd ds. cudzoziemców w Hamburgu wezwał ponad 300 bezdomnych obywateli UE do opuszczenia NiemiecŹródło: Picture Alliance, Fot: H. Basemann/Deutsche Welle
d5c61to

Jak podał w czwartek "Die Welt", hamburski urząd do spraw cudzoziemców wezwał w zeszłym roku ponad 300 obywateli UE do opuszczenia Niemiec.

W 312 przypadkach urząd uznał, że osoby utraciły prawo do swobodnego przemieszczania się, a tym samym prawo przebywania w Niemczech, ponieważ nie pracują, nie kształcą się i nie poszukują pracy. Większość tych osób to bezdomni, głównie z Polski i Rumunii.

Czytaj więcej na stronie Deutsche Welle:
Die Welt: Bezdomna Polka zmarła w Hamburgu z wychłodzenia
Niemcy: Dwie bezdomne ofiary wychłodzenia pochodzą z Polski

d5c61to

77 osób utraciło prawo pobytu ze względu na skazanie prawomocnym wyrokiem na karę więzienia. 21 osób zostało deportowanych z Hamburga do krajów pochodzenia. Wśród nich było siedmiu bezdomnych.

Hamburskie władze od marca 2017 roku nasiliły kontrole osób bezdomnych. Przepisy stanowią, że osoby mieszkające na ulicy dłużej niż trzy miesiące mogą podlegać kontroli i ewentualnym sankcjom.

Zobacz także: Od czterech lat mieszkają w szałasie nad Wisłą

Dane pochodzą z odpowiedzi władz Hamburga na interpelację klubu parlamentarnego Lewicy. Hamburg jest miastem na prawach landu, czyli kraju związkowego. W październiku w jednym z hamburskich parków zamarzła 43-letnia Polka. Jej dramat szeroko opisywały niemieckie gazety.

Jacek Lepiarz Deutsche Welle

d5c61to

Podziel się opinią

Share
d5c61to
d5c61to
Więcej tematów