Trwa ładowanie...
d49xhat
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Hamas: jesteśmy bliżej rozejmu z Izraelem

Izrael i Hamas mniej dzieli w kwestii
długoterminowego rozejmu w Strefie Gazy i obie strony mogą
rozpocząć jego wdrażanie w ciągu kilku dni - powiedział w
poniedziałek przedstawiciel Hamasu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hamas: jesteśmy bliżej rozejmu z Izraelem
(AFP)
d49xhat

Prowadzone pod egidą Egiptu rozmowy w Kairze o trwałym zawieszeniu broni nabrały intensywności przed wtorkowymi wyborami parlamentarnymi w Izraelu.

Jeden z liderów Hamasu Osama al-Muzaini powiedział agencji Reutera, że 18-miesięczny rozejm zostanie ogłoszony "w ciągu kilku dni", chociaż nie przedstawił szczegółów jego wprowadzenia.

Egipt zaproponował kilkuetapowy proces rozpoczynający się od ogłoszenia długoterminowego zawieszenia broni, po którym nastąpiłaby wymiana jeńców, otwarcie przejść granicznych i rozmowy między rywalizującymi ugrupowaniami palestyńskimi.

d49xhat

W czasie izraelskiej ofensywy w Strefie Gazy, trwającej od 27 grudnia do 18 stycznia, zginęło ponad 1330 Palestyńczyków i 13 Izraelczyków.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d49xhat

d49xhat
d49xhat
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów