Trwa ładowanie...
d4bs2hv

Halloween 2019. Kiedy obchodzimy? Jak przygotować dekoracje i kostium?

Halloween 2019 odbędzie się w czwartek 31 października. Na dzień przed świętem Wszystkich Świętych ulice wielu miast, szczególnie w USA zamienią się w scenerie z najstraszniejszych horrorów. Jak Halloween wygląda w Polsce? Pomysły na kostium i dekoracje na Halloween.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Halloween 2019. Przebrania i dekoracje na święto duchów
Halloween 2019. Przebrania i dekoracje na święto duchów (Fotolia, Fot: Jag_cz)
d4bs2hv

Zgodnie z tradycją celtycką w Halloween granica między światem umarłych a żywych jest znacznie cieńsza niż zazwyczaj. Dlatego duchy naszych przodków mogą nawiedzać nasze domy. W odgonieniu złych duchów pomaga ogień. Równocześnie ogniska i lampiony przyciągają dobre dusze.

Tradycja obchodzenia Halloween jest szczególnie popularna w USA i Kanadzie. W ostatnich latach tradycja ta stała się bardzo popularna również w Polsce. Sklepowe półki uginają się od ozdób na Halloween, a dzieci ruszają w przebraniach na ulice, żeby zebrać trochę słodyczy.

Dynia na Halloween i inne dekoracje

Dynia na Halloween to nieodłączny element tego święta. Warzywo może być malowane lub rzeźbione. Ta druga wersja cieszy się ogromną popularnością. Dynia na Halloween musi mieć wielkie i groźne oczy, a także szeroki i mroczny uśmiech pełen wystających kłów. Do środka wyżłobionej dyni powinno się włożyć świeczkę, tworząc w ten sposób klimatyczny lampion. Instrukcję, jak zrobić dynię na Halloween znajdzie pod tym linkiem.

d4bs2hv

Dynia, która pojawi się w naszym domu podczas Halloween, niekoniecznie musi być wystruganym warzywem. W sklepach nie brak glinianych, a nawet plastikowych lampionów kształtem przypominających mroczny lampion. Jednak takie dekoracje nie zastąpią zabawy i radości z pracy nad własną rzeźbioną dynią.
Inne popularne dekoracje na Halloween to kościotrupy (plastikowe, styropianowe, kartonowe), sztuczne pajęczyny, sztuczna krew, a także motywy wampirów i wiedźm.

Girlandy, lampki, nietypowe naczynia. To tylko kilka rodzajów dekoracji oferowanych przez sklepy. Ale nie każdy musi decydować się na zakup dekoracji. Część z nich można zrobić własnoręcznie. Pośród takich dekoracji na pewno znajdą się wszelkiego rodzaju wycinanki z papieru. Nietoperze, dynie, czy nawet prosty zarys konturów pająków. Takie dekoracje będą wyglądały ciekawie np. na oknach. Z wycinanek można zrobić również własną girlandę.

Z kolorowej lub białej włóczki łatwo wpleciesz pajęczynę. Wiele dekoracji na Halloween można zrobić również z bandaży. Owiń nimi manekina, a będzie przypominał mumię. Jeżeli bandaże nawiniesz na szklane butelki lub słoiki, to utworzysz ciekawe lampiony.

Więcej pomysłów na dekoracje na Halloween możesz znaleźć pod tym linkiem.

d4bs2hv

Przebranie na Halloween 2019. Wypożyczalnia czy własna inicjatywa?

Kolejnym ważnym elementem 31 października będzie kostium na Halloween. Kwestia odpowiedniego przebrania potrafi spędzić sen z powiek. Niektórzy decydują się wypożyczyć strój w wypożyczalni. Inni puszczają wodze fantazji i starają się stworzyć strój samodzielnie.

Czasami wystarczy odrobina farb do twarzy, trochę sztucznej krwi i stare ubrania. Używając tych elementów, można np. stworzyć strój zombie.

Podczas Halloween popularnością cieszą się przebrania wiedźm oraz wampirów. Odpowiednie akcesoria znajdziemy w niemalże każdym supermarkecie. Szpiczaste kapelusze dla wiedźm, komplet białych kłów i czarna peleryna podszywana czerwony materiałem dla wampirów. To tylko jedne z wielu akcesoriów dostępnych na wyciągnięcie ręki.

Jeżeli szukasz więcej inspiracji na kostium na Halloween, znajdziesz je pod tym linkiem.

d4bs2hv

Podziel się opinią

Share
d4bs2hv
d4bs2hv
Więcej tematów