Trwa ładowanie...

Halloween 2019. Jak zrobić dynię? Propozycje wzorów

Najważniejszym symbolem Halloween jest lampion z dyni. Dowiedz się, jak wydrążyć warzywo i wykroić w nim straszną twarz. Prezentujemy tradycyjny przepis. Jak przygotować dynię?
Share
Dynia na Halloween. Dowiedz się, jak ją przygotować.
Dynia na Halloween. Dowiedz się, jak ją przygotować.Źródło: 123RF
d48ck03

Dynia na Halloween. Jak ją wydrążyć?

Lampion w postaci wydrążonej dyni to najpopularniejsza ozdoba Halloween. Ta prosta ozdoba może być wykorzystana na wiele różnych sposobów. Przygotowując dynię z przyjaciółmi lub dziećmi, będziecie się świetnie bawić.

Przepis na halloweenową dynię jest bardzo prosty. Wybierz najpierw dorodne, świeże warzywo. Zaznacz wokół jego łodygi "czapkę". Najbardziej efektowny będzie kształt sześciokąta. Ostrym nożem odetnij górną część dyni, tak, żeby później nie wpadła do środka. Potem wydrąż łyżką wnętrze dyni – miąższ i pestki. Postaraj się, żeby w środku było jak najmniej wilgoci.

d48ck03

Na ścianie dyni narysuj wzór strasznej twarzy. Potem wyrzeźbij go cienkim, ostrym nożem – może się przydać specjalny nożyk do carvingu. Wypchnij od wewnątrz zbędne kawałki warzywa. Ostatnim krokiem będzie włożenie do dyni świeczki albo elektrycznej lampki. Twoja dynia na Halloween jest gotowa.

Halloween 2019. Jak zrobić niezwykłą dynię?

Dynie na Halloween dzielą się na klasyczne i wyrafinowane. Spróbuj teraz zrobić coś trudniejszego. Zamiast ludzkiej twarzy, wykrój w dyni kształt nietoperza, szczęki potwora albo pysk kota. Warto użyć wiertarki albo frezarki, żeby uzyskać wyjątkowe geometryczne wzory. Wyobraź sobie dynię, z której wydobywa się przez wiele drobnych dziurek światło. Do dzieła!

Dynia zwyczajna ma miękką skórkę, dzięki czemu łatwo będzie ci ją przygotować. Mniejsze, kolorowe lampiony możesz zrobić z dyni hokkaido. Warzywo to jest bogate w beta-karoten, a według naukowców częste spożywanie dyni może zmniejszać ryzyko wystąpienia raka.

d48ck03

Podziel się opinią

Share
d48ck03
d48ck03
Więcej tematów