Trwa ładowanie...
di1btar
Wprost

Halina Szymiec-Raczyńska: Janusz Palikot wstydzi się swojej partii

Walka o obecność w mediach, festyniarstwo i prostactwo - tak o swojej byłej partii mówi dziś Halina Szymiec-Raczyńska, była posłanka Ruchu Palikota, zdradzając tygodnikowi "Wprost" kulisy swojego odejścia z Ruchu. Szymiec-Raczyńska przyznaje, że za takie podejście wstydzi nawet sam szef partii - Janusz Palikot.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Halina Szymiec-Raczyńska
Halina Szymiec-Raczyńska (PAP, Fot: Rafał Guz)
di1btar

- Napisałam ustawę o edukacji seksualnej, reformę służby zdrowia, prowadziłam ustawę o in vitro, ale to nikomu nie było potrzebne. Zamiast tego walka o obecność w mediach, festyniarstwo i prostactwo - wylicza Szymiec-Raczyńska.

Jak mówi, na tydzień przed swoim odejściem z partii poszła do Janusza Palikota mówiąc, że wstydzi się za takie podejście.- A on mi na to odpowiedział, że też się wstydzi - mówi była posłanka.

Halina Szymiec-Raczyńska razem z innymi byłymi posłami RP - Bartłomiejem Bodio i Arturem Bramorą - założyli koło poselskie Inicjatywa Dialogu. Byli koledzy z Ruchu nie podają im ręki, ostentacyjnie omijają. - Czujemy się jak wyklęci - śmieje się Bramora, który był ostro skonfliktowany z posłem RP Armandem Ryfińskim. - Ryfiński znalazł metodę na autopromocję przez skrajny antyklerykalizm, a ja chciałem coś zmieniać w kwestiach istotnych. Kiedyś poruszyłem tę sprawę, ale dostałem odpowiedź, że istotne tematy się nie sprzedają - twierdzi Bramora.

Więcej na Wprost.pl

di1btar

Podziel się opinią

Share

di1btar

di1btar
Więcej tematów