Trwa ładowanie...
dctruul
dctruul
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
afera

Halber do Kwiatkowskiego: "chwała nam i naszym kolegom"

Za dowód "nagannego koleżeństwa" między członkami KRRiT a prezesem TVP uznał Jan Rokita SMS-a, przesłanego 5 marca przez ówczesnego członka KRRiT - Adama Halbera do Roberta Kwiatkowskiego. "Może byś wrócił do Piotrka Urbankowskiego. To jest świetny koleś - pracowity i lojalny, lubię go i cenię. Precz z siepactwem. Chwała nam i naszym kolegom. Chuje precz!" - odczytał SMS-a Rokita podczas obrad sejmowej komisji śledczej do wyjaśnienia tzw. afery Rywina. Członek komisji przed odczytaniem SMS-a uprzedził, że treść jest drastyczna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dctruul

Czy nie mamy do czynienia z "nagannym koleżeństwem" między członkami KRRiT a prezesem TVP Robertem Kwiatkowskim, które jest powodem tolerowania przez Krajową Radę złych praktyk TVP i jej zarządu? - dociekał Rokita (PO) podczas przesłuchania Danuty Waniek przez komisję śledczą.

(RadioZet)

Posłuchaj jak Rokita odczytuje SMS-a

dctruul

Rokita wyraził wątpliwość, czy relacje członków Krajowej Rady i Kwiatkowskiego są właściwe. Jako dowód istnienia, jego zdaniem, "nagannego koleżeństwa" między nimi poseł PO zacytował treść SMS-a od Adama Halbera do Roberta Kwiatowskiego.

"Może byś wrócił do Piotrka Urbankowskiego. To jest świetny koleś - pracowity i lojalny, lubię go i cenię. Precz z siepactwem. Chwała nam i naszym kolegom. Chuje precz!" - odczytał SMS-a Rokita.

Waniek podkreśliła, że "nie odnosi tej sugestii do siebie". Jak powiedziała, zna Kwiatkowskiego od 1995 r. i nigdy ta znajomość nie powstrzymała jej od przekazania krytycznych uwag co do funkcjonowania TVP.

"Jeżeli by ten SMS odczytać wprost, to oczywiście byłby przykład na niewłaściwe pojmowanie koleżeństwa. Niezależnie co dla podtrzymania na duchu kolega koledze wysyła, to w praktyce to nie jest takie proste. Można dyskutować na tematy bardzo konkretne i ostatecznie podnosić rękę, ale te argumenty muszą uzyskać poparcie większości Krajowej Rady - z tego należy wyciągać wnioski" - powiedziała Waniek.

dctruul

"Ale gdyby to miało się przekładać na praktykę, to byłby to dowód na złe pojmowanie tzw. kolesiostwa. Mam nadzieję, że podobnego SMS-a w moim wykonaniu pan nie znalazł" - dodała Waniek.

Waniek podkreślała w swych zeznaniach kilkakrotnie, że w jej opinii, w Krajowej Radzie nie było "mataczenia". Przyznała też, że była zdumiona zeznaniami i opiniami byłego szefa KRRiT Juliusza Brauna. "Uważałam, że to, co powiedział przed sejmową komisją śledczą, nie pokrywa się z faktami. Ani takiej atmosfery w Krajowej Radzie nie było, ani nie było powodów, w których on miałby przedstawiać nas w takim świetle, jak się stało" - powiedziała Waniek.

Jej zdaniem Rada słusznie postąpiła, nie angażując się w kolejne fazy prac nad nowelizacją ustawy o rtv, "tym bardziej, że nasza aktywność byłaby dziś tłumaczona na naszą niekorzyść".

dctruul

Podziel się opinią

Share

dctruul

dctruul
Więcej tematów