WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
syria

Hajdar Kirkan, ważny dowódca Al-Kaidy w Syrii, zabity przez amerykański dron

• Hajdar Kirkan był odpowiedzialny za planowanie ataków za granicą
• Kirkan został zabity w połowie października
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bojownicy syryjskiej Al-Kaidy
Bojownicy syryjskiej Al-Kaidy (AFP, Fot: RAMI AL-SAYED)
WP

Ważny dowódca Al-Kaidy w Syrii Hajdar Kirkan, odpowiedzialny za planowanie ataków za granicą, m.in. w Turcji, został w połowie października zabity przez amerykański dron - poinformował rzecznik Pentagonu Jeff Davis.

Atak przeprowadzono 17 października w okolicy Idlibu na zachodzie Syrii.

Jak mówił Davis, Kirkan "był najwyżej postawionym w Syrii odpowiedzialnym za przygotowanie zamachów za granicą oraz miał kontakt z najwyższymi przywódcami" Al-Kaidy, w tym w przeszłości nawet z Osamą bin Ladenem.

WP

Według rzecznika Kirkan planował ataki w krajach zachodnich.

Polub WP Wiadomości
WP
WP