Trwa ładowanie...
d30cs1x
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Haiti: 18 osób śmiertelnie porażonych prądem na paradzie karnawałowej

Co najmniej 18 uczestników dorocznej parady karnawałowej zostało śmiertelnie porażonych prądem w stolicy Haiti, Port-au-Prince. Do tragedii doszło na jednej z platform, na której zgromadzeni byli uczestnicy tradycyjnych zabaw.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Parada w Port-au-Prince, Haiti
Parada w Port-au-Prince, Haiti (AFP, Fot: HECTOR RETAMAL)
d30cs1x

Świadkowie wypadku relacjonowali agencji AP, że do nieszczęścia doszło, kiedy jedna z osób na jadącej platformie chciała odsunąć wiszący nad ulicą kabel wysokiego napięcia.

- Widziałam spadający kabel i sypiące się z niego iskry; wtedy zaczęłam uciekać - powiedziała 22-letnia Natacha Saint Fleur, która w chwili wypadku przebywała obok platformy.

Służby medyczne potwierdziły, że w wypadku zginęło co najmniej 18 osób, a 60 zostało rannych. Agencja AP podkreśla, że do lokalnych szpitali udały się setki osób w poszukiwaniu zaginionych bliskich.

d30cs1x

Karnawał w Port-au-Prince należy do największych i najbardziej znanych w regionie Karaibów.

Zobacz również wideo: Cholera na Haiti

d30cs1x

Podziel się opinią

Share

d30cs1x

d30cs1x
Więcej tematów