Trwa ładowanie...
dxts9ej
dxts9ej
schmidt

H. Schmidt: Niemcy wrogo nastawieni do cudzoziemców

Były socjaldemokratyczny kanclerz Niemiec Helmut Schmidt uważa, że społeczeństwo niemieckie jest wrogo nastawione do cudzoziemców. Polityk SPD kierował socjaldemokratyczno-liberalnym rządem Niemiec w latach 1974-1982.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dxts9ej

Kierując się idealistycznymi wyobrażeniami, wynikającymi z doświadczeń Trzeciej Rzeszy, sprowadziliśmy o wiele za dużo cudzoziemców - czytamy w sobotnim wydaniu dziennika BILD-Zeitung który przytacza opinię Schmidta, pochodzącą z jego najnowszej książki.

Mamy teraz heterogeniczne, w rzeczywistości jednak multikulturowe społeczeństwo i nie radzimy sobie z tym zjawiskiem. Niemcy nie są w stanie zasymilować 7 milionów obcokrajowców - powiedział Schmidt.

Zdaniem byłego kanclerza, jego rodacy wcale nie pragną ich asymilacji, będąc wewnętrznie w dużym stopniu wrogo nastawieni do cudzoziemców.

dxts9ej

Niezdolność społeczeństwa niemieckiego do integracji większej liczby cudzoziemców jest głównym argumentem konserwatywnej opozycji CDU/CSU przeciwko nowej ustawie imigracyjnej.

Uchwalona przez Bundestag i potwierdzona w ubiegłym tygodniu przez izbę wyższą parlamentu, Bundesrat, ustawa dopuszcza możliwość osiedlania się i podejmowania pracy przez obcokrajowców. Zdaniem chadecji, aprobata Bundesratu uzyskana została niezgodnie z prawem, dlatego prezydent Niemiec Johannes Rau nie powinien podpisywać ustawy.

W Niemczech mieszka obecnie 7,3 mln obcokrajowców, co stanowi 8,9% ludności tego kraju. (miz)

dxts9ej

Podziel się opinią

Share

dxts9ej

dxts9ej
Więcej tematów