Trwa ładowanie...

Gwałtowna zmiana pogody. Śnieg i grad. Temperatury na minusie

Do Polski wróciła zimowa pogoda. Na termometrach temperatura na minusie, na drogach zrobiło się biało. Spadnie deszcz ze śniegiem, śnieg, a nawet grad.
Share
W prognozie widać opady śniegu
W prognozie widać opady śnieguŹródło: ventusky
dzwh450

Prognozy się potwierdzają – w nachodzącym tygodniu pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Dominować będą niże znad północnej Europy i przez obszar naszego kraju raz po raz przemieszczać się będą kolejne fronty atmosferyczne.

Przeważać będą dni pochmurne z opadami deszczu, a w poniedziałek i we wtorek miejscami popada także deszcz ze śniegiem, w górach śnieg.
Oczywiście pomiędzy frontami atmosferycznymi będziemy mieli szansę na przejaśnienia i słoneczne chwile.

Ponadto na początku tygodnia ochłodzi się i do wtorku temperatura wahać się będzie od (+3) – (+5) st. C. na północy i wschodzie do (+6) – (+7) st. C na południu i na zachodzie kraju. Od środy nieco cieplej do (+6) – (+9) st. C, a w piątek, w sobotę i niedzielę na zachodzie, południu i w centrum kraju termometry wskażą już od 10 do 15 kresek.

dzwh450

Dodatkowo podczas przemieszczania się frontów atmosferycznych przez cały tydzień okresami powieje porywisty wiatr 35 – 65 km/h.

Pogoda w poniedziałek

Poniedziałkową pogodę kształtować będzie zatoka niżowa związana z ośrodkami niżowymi znad zachodniej i północno-zachodniej Rosji. Nad Polską oddziaływać będzie strefa chłodnego frontu atmosferycznego.

Z północnego zachodu napływać będą chłodne, polarno-morskie masy powietrza - prgnozują dla Wirtualnej Polski synoptycy Cumulusa.

dzwh450

Przez cały dzień na przeważającym obszarze kraju zapowiada się zmienna aura: więcej chmur, trochę przejaśnień oraz od czasu do czasu popada przelotnie deszcz i deszcz ze śniegiem. Po południu w południowo-zachodniej, centralnej i południowej Polsce może popadać grad, a nawet może miejscami zagrzmieć.

W górach i na ich przedgórzu (od Sudetów po Bieszczady) oraz na północnym-wschodzie Polski (na Mazurach i Podlasiu) popada przelotnie śnieg i deszcz ze śniegiem. Uważajmy, bo na drogach będzie ślisko.

Pogodnie i dość słonecznie będzie tylko w pasie środkowego i wschodniego wybrzeża, a po południu pogoda dodatkowo poprawi się na Warmii.

dzwh450

Spore ochłodzenie

Na Kasprowym Wierchu i Śnieżce wedug danych IMGW temperatury spadły odpowiednio do –8 oraz –9 stopni - informuje bloger pogodowy Jarosław Turała.

W ciągu dnia termometry na przeważającym obszarze kraju wskażą od (+3) do (+5) st. C. Nieco cieplej będzie na południu Polski, tutaj od (+6) do (+8) st. C.

Uważajmy, bo na drogach będzie ślisko.

   Cumulus
Źródło: Cumulus

Sprawdź, jaka będzie pogoda w najbliższych dniach na pogoda.wp.pl.

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

dzwh450

Podziel się opinią

Share
dzwh450
dzwh450
Więcej tematów