Trwa ładowanie...
ycipk-32s9r6

Gwałtowna zmiana pogody. Śnieg i grad. Temperatury na minusie

Do Polski wróciła zimowa pogoda. Na termometrach temperatura na minusie, na drogach zrobiło się biało. Spadnie deszcz ze śniegiem, śnieg, a nawet grad.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W prognozie widać opady śniegu
W prognozie widać opady śniegu (ventusky)
ycipk-32s9r6

Prognozy się potwierdzają – w nachodzącym tygodniu pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Dominować będą niże znad północnej Europy i przez obszar naszego kraju raz po raz przemieszczać się będą kolejne fronty atmosferyczne.

Przeważać będą dni pochmurne z opadami deszczu, a w poniedziałek i we wtorek miejscami popada także deszcz ze śniegiem, w górach śnieg.
Oczywiście pomiędzy frontami atmosferycznymi będziemy mieli szansę na przejaśnienia i słoneczne chwile.

Ponadto na początku tygodnia ochłodzi się i do wtorku temperatura wahać się będzie od (+3) – (+5) st. C. na północy i wschodzie do (+6) – (+7) st. C na południu i na zachodzie kraju. Od środy nieco cieplej do (+6) – (+9) st. C, a w piątek, w sobotę i niedzielę na zachodzie, południu i w centrum kraju termometry wskażą już od 10 do 15 kresek.

ycipk-32s9r6

Dodatkowo podczas przemieszczania się frontów atmosferycznych przez cały tydzień okresami powieje porywisty wiatr 35 – 65 km/h.

Pogoda w poniedziałek

Poniedziałkową pogodę kształtować będzie zatoka niżowa związana z ośrodkami niżowymi znad zachodniej i północno-zachodniej Rosji. Nad Polską oddziaływać będzie strefa chłodnego frontu atmosferycznego.

Z północnego zachodu napływać będą chłodne, polarno-morskie masy powietrza - prgnozują dla Wirtualnej Polski synoptycy Cumulusa.

ycipk-32s9r6

Przez cały dzień na przeważającym obszarze kraju zapowiada się zmienna aura: więcej chmur, trochę przejaśnień oraz od czasu do czasu popada przelotnie deszcz i deszcz ze śniegiem. Po południu w południowo-zachodniej, centralnej i południowej Polsce może popadać grad, a nawet może miejscami zagrzmieć.

W górach i na ich przedgórzu (od Sudetów po Bieszczady) oraz na północnym-wschodzie Polski (na Mazurach i Podlasiu) popada przelotnie śnieg i deszcz ze śniegiem. Uważajmy, bo na drogach będzie ślisko.

Pogodnie i dość słonecznie będzie tylko w pasie środkowego i wschodniego wybrzeża, a po południu pogoda dodatkowo poprawi się na Warmii.

ycipk-32s9r6

Spore ochłodzenie

Na Kasprowym Wierchu i Śnieżce wedug danych IMGW temperatury spadły odpowiednio do –8 oraz –9 stopni - informuje bloger pogodowy Jarosław Turała.

W ciągu dnia termometry na przeważającym obszarze kraju wskażą od (+3) do (+5) st. C. Nieco cieplej będzie na południu Polski, tutaj od (+6) do (+8) st. C.

Uważajmy, bo na drogach będzie ślisko.

ycipk-32s9r6
Cumulus
Podziel się

Sprawdź, jaka będzie pogoda w najbliższych dniach na pogoda.wp.pl.

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

ycipk-32s9r6
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-32s9r6

ycipk-32s9r6
ycipk-32s9r6