Trwa ładowanie...
d100i6y

Gwałciciel pobity w poznańskim areszcie

Przebywający w poznańskim areszcie Krzysztof J. został pobity najprawdopodobniej przez innych osadzonych. Jego stan był na tyle poważny, że musiano go przewieźć do szpitala. Mężczyzna trafił do aresztu po tym, jak usiłował zgwałcić własną żonę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do zdarzenia doszło w Areszcie Śledczym w Poznaniu.
Do zdarzenia doszło w Areszcie Śledczym w Poznaniu. (Urząd Miasta Poznania, Fot: C.Omeljańczyk)
d100i6y

Krzysztof J. pochodzi z Wągrowca. Został aresztowany za usiłowanie zgwałcenie kobiety.

- Z tego, co mi wiadomo, usiłował zgwałcić własną żonę - przyznaje w rozmowie z Wirtualną Polską Jan Kurowski, rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Poznaniu.

Z informacji „Głosu Wielkopolskiego” wynika, że do usiłowania gwałtu miało dojść na oczach dziecka, a sąd uznał Krzysztof J. za niepoczytalnego i nakazał umieszczenie w zakładzie psychiatrycznym. Jednocześnie uznano, że jest na tyle niebezpieczny, iż do czasu przeniesienia go do wskazanej placówki, ma przebywać w areszcie w Poznaniu.

d100i6y

Tutaj miało dojść do linczu – podczas jednego ze spacerów miał zostać pobity przez innych osadzonych w areszcie.

- Na razie nie mówimy o linczu, ponieważ dopiero trwają czynności mające wyjaśnić, co się dokładnie stało – wyraźnie zaznacza Kurowski. – Mogę jedynie potwierdzić, że 14 lutego nasi funkcjonariusze zauważyli powierzchowne obrażenia na ciele jednego z osadzonych, wskazujące na udział osób trzecich, ale ten nie chciał przyznać, co się stało – dodaje.

Po zbadaniu mężczyzny lekarze podjęli decyzję, że musi on zostać przeniesiony do szpitala. Podobno wymaga nawet operacji czaszki. Czynności wyjaśniające, co się dokładnie stało, mają potrwać do końca tygodnia. Wszystko jednak wskazuje na to, że mogło dojść do linczu. Podobne incydenty nie są rzadkością w aresztach i więzieniach – sprawcy przestępstw na tle seksualnym bywają ofiarami agresji ze strony innych więźniów.

Zenon Kubiak, Wirtualna Polska

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d100i6y

Podziel się opinią

Share
d100i6y
d100i6y