Trwa ładowanie...
05-12-2014 16:10

Gwałciciel napadł spacerującą z dzieckiem kobietę. Teraz odpowie przed sądem

Do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze wpłynął właśnie akt oskarżenia w sprawie gwałciciela, Marcina G. Teraz oskarżonemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Share
Gwałciciel napadł spacerującą z dzieckiem kobietę. Teraz odpowie przed sądemŹródło: WP.PL, fot: Tomasz Gdaniec
d1ba7x4

Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze złożył do sądu akt oskarżenia w sprawie 26-letniego gwałciciela, Marcina G. Mężczyzna zaatakował na jeleniogórskim osiedlu Orle spacerującą z dzieckiem kobietę.

Do zdarzenia doszło we wrześniu 2014 r. Barbara G. około południa wybrała się na spacer z dzieckiem i psem w okolice osiedla Orle w Jeleniej Górze. Nagle została zaatakowana, a napastnik powalił kobietę na ziemię. - Gwałciciel jedną ręką zakrył kobiecie usta, a drugą zaczął dotykać jej piersi oraz ud, ciągle przygniatając zaatakowaną ciężarem własnego ciała - mówi Ewa Węglarowicz-Makowska, rzecznik jeleniogórskiej prokuratury.

Po kilku minutach mężczyzna zaprzestał tzw. innych czynności seksualnych i oddalił się z miejsca zdarzenia. Barbara G. natychmiast powiadomiła policję o całym zajściu i dokładnie opisała wygląd napastnika. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze policji odnaleźli podejrzanego - był nim 26-letni Marcin G, mieszkaniec miejscowości Wojcieszyce (pow. jeleniogórski).

d1ba7x4

Zatrzymany nie przyznał się do popełnienia czynu i odmówił składania dalszych wyjaśnień. Zdaniem biegłych, podczas ataku na kobietę był w pełni poczytalny. Ci sami biegli uznali, biorąc pod uwagę cechy osobowości Marcina G., że istnieje podwyższone ryzyko, że mężczyzna dopuści się kolejnych podobnych czynów w przyszłości.

Jak się okazało, G. był już wcześniej karany sądownie za gwałt. Od 17 września przebywa w areszcie. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

d1ba7x4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ba7x4
d1ba7x4
Więcej tematów