Trwa ładowanie...
d20swkr

"Gumball Race 3000" - nielegalny rajd wokół Bałtyku

To Porsche może jeździć szybko
3200 dolarów wydali - jak dotąd - na mandaty uczestnicy nielegalnego rajdu samochodowego "Gumball Race 3000". Rajd luksusowych samochodów, jeżdżących z niedozwoloną prędkością wokół Bałtyku, odbywa się po raz trzeci.

Share
d20swkr

Inspiracją dla organizatorów był legendarny wyścig samochodów zorganizowany w Stanach Zjednoczonych na fali fascynacji filmem "The Cannonball Run". Udział w "wersji" europejskiej kosztuje 7 tys. dolarów, ale to niewielka suma dla ponad stu gwiazd telewizyjnych, znanych postaci przemysłu rozrywkowego czy maklerów giełdowych.

Wśród aut, które wystartowały w Londynie by przemierzyć Niemcy, Polskę, kraje bałtyckie, Rosję i Skandynawię, przeważają Porsche i Ferrari. Największa kraksa, ale bez uszczerbku dla kierowcy, miała miejsce na Łotwie, gdzie pędzący po żwirowej drodze z prędkością 280 km na godzinę Ferrari wywinął pięciokrotnego koziołka.

Szwedzka policja zabrała prawa jazdy kilkunastu kierowcom, kilkunastu innych zapłaciło mandaty za przekroczenie prędkości o śmiesznej dla nich wysokości 200 dolarów.

Wśród sponsorów nielegalnego rajdu jest sieć hoteli Hilton oraz stacja telewizyjna MTV. (and)

d20swkr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20swkr
Więcej tematów