Trwa ładowanie...

Grzyby. Rozpoczął się sezon. Ogromne prawdziwki w Orłowicach

Sezon na grzyby już się rozpoczął. W lesie w Orłowicach pod Świeradowem-Zdroju nasza czytelniczka znalazła ogromne prawdziwki.

Share
Grzyby. Sezon już się zaczął
Grzyby. Sezon już się zaczął
d4cjwvb

Grzyby - ogromne prawdziwki w Orłowicach

Na platformę dziejesie.wp.pl dostaliśmy zdjęcie naszej czytelniczki, która wróciła z grzybobrania w lesie w Orłowicach pod Świeradowem-Zdroju. Znalezione grzyby robią wrażenie. To ogromnej wielkości prawdziwki. Nasza czytelniczka z lasu wróciła z koszem pełnym grzybów.

To znak, że sezon na grzyby już się rozpoczął. Przy lasach już widać grzybiarzy, którzy sprzedają to, co uzbierali. Grzybobranie to jedno z najpopularniejszych hobby wśród Polaków, którzy zwłaszcza w weekendy tłumnie wybierają się do lasów i poszukują skarbów runa leśnego.

d4cjwvb

Grzyby w lasach już są. Ruszył sezon

Sezon na grzybobranie już ruszył, a warunki atmosferyczne, jakie ostatnio panują w Polsce sprawiają, że można liczyć na dobre zbiory. Jednak czasem grzybobranie może zakończyć się mandatem. Straż leśna może ukarać mandatem od 20 do nawet 500 złotych. Czego nie można robić na grzybach?

Zbieranie grzybów legalne jest w Lasach Państwowych, ale nie można tego robić w parkach narodowych. Tam przestrzegania przepisów pilnuje straż leśna. Grzybiarze mandaty mogą dostać za wejście tam, gdzie jest zakaz przebywania z powodu uszkodzenia runa leśnego czy zagrożenia pożarowego.

Do tego w lesie należy uważać, by nie przebywać w obszarze, w którym prowadzona jest wycinka drzew. To stwarza dodatkowe niebezpieczeństwo i w ten sposób możemy narazić się nie tylko na utratę zdrowia, ale także na mandat. Zabronione jest także zaśmiecanie lasu, stwarzanie zagrożenia pożarowego, płoszenie zwierząt czy niszczenie grzybów.

Sprawa Joanny Lichockiej. Bartosz Arłukowicz: jesteś z tej ferajny, to wolno ci wszystko

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4cjwvb

Podziel się opinią

Share
d4cjwvb
d4cjwvb
Więcej tematów