Trwa ładowanie...

Grzegorz Schetyna w #dzieńdobryWP: to PiS zagraża 500+

- Żeby utrzymać program 500+, musi odejść rząd PiS, który niszczy gospodarkę - powiedział w #dzieńdobryWP szef PO Grzegorz Schetyna. Dodał, że jeśli jego ugrupowanie wygra wybory, to wprowadzi zmiany w gospodarce, które pozwolą na kontynuację tego programu.

Grzegorz Schetyna w #dzieńdobryWP: to PiS zagraża 500+Źródło: WP.PL, fot: screen
d497nqq
d497nqq

Prowadząca program Kamila Biedrzycka-Osica pytała Grzegorza Schetynę o to, czy Platforma ma już gotową propozycję dla Polaków, która pozwoli odróżnić się od konkurentów. - Zbudowanie pełnej oferty programowej wymaga czasu. Wymaga też policzenia tego, jak będzie wyglądała sytuacja budżetowa - stwierdził.

Lider PO odrzucił zarzut, że jego partia ściga się z PiS na populistyczne propozycje. - Zespół naszych ekonomistów przygotuje raport na temat stanu finansów publicznych, a potem wskaże, jak wykorzystać dobrą koniunkturę gospodarczą dla portfeli Polaków. Ona nie jest teraz dobrze wykorzystywana - zapowiedział gość #dzieńdobryWP.

- Najpierw mówi się, że 500+ to wariant grecki, a później, iż po wyborach się z niego nie wycofa. To mało konsekwentne - stwierdziła Biedrzycka-Osica. - Żeby utrzymać ten program, musi odejść rząd PiS, który niszczy gospodarkę - odpowiedział Schetyna. Dodał, że po ewentualnym zwycięstwie w wyborach Platforma przebuduje 500+.

- On będzie dotyczył także pierwszego dziecka, ale przede wszystkim Polskę będzie na to stać. Zwiększymy dochody i zmniejszymy upolitycznienie spółek państwowych - mówił.

- To ogólniki - zauważyła prowadząca. - Przed wyborami będziemy diagnozować wszystkie sektory działania PiS. Będziemy pokazywać, gdzie można oszczędzać - zapowiadał przewodniczący Platformy.

d497nqq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d497nqq
Więcej tematów