Trwa ładowanie...
Grzegorz Schetyna w #dzieńdobryWP: nie będzie tabletu, wniosek jest gotowy

Grzegorz Schetyna w #dzieńdobryWP: nie będzie tabletu, wniosek jest gotowy

- Wniosek mamy gotowy, pracujemy nad uzasadnieniem. Zależy nam, by uzasadnienie i debata były czymś poważnym. U nas zawsze do tego czasu kojarzy się z tabletem, zaprezentowanym przez Kaczyńskiego - powiedział lider PO Grzegorz Schetyna w #dzieńdobryWP. Schetyna odniósł się również do śledztwa ws. wypadku kolumny Beaty Szydło. Powiedział, że jeżeli się okaże, że jest źle prowadzone, PO odda sprawę do sądów europejskich.

Share
du4n5es

- Nie wystarczy konferencja kilku osób z Platformy Obywatelskiej. Tymi sprawami trzeba zająć się całościowo. Jeśli nie będzie możliwości monitoringu i prześwietlenia tych kwestii, to będziemy też się odwoływać do instytucji międzynarodowych, jeśli chodzi o prowadzenie tego procesu karnego. Jeśli potwierdzą się przypadki łamania prawa, czy łamania procedur, to wtedy będzie nasze zaangażowanie - powiedział, komentując śledztwo ws. wypadku.

W ostatnich dniach głośno było o tym, że obrońca kierowcy seicento nie został dopuszczony do przesłuchania świadka. Prokuratura tłumaczyła, że nie złożył on wniosku w tej sprawie. Wcześniej śledczy nie zgodzili się, by uczestniczył w przesłuchaniu premier Beaty Szydło.

du4n5es

- O kandydacie na premiera rozmawiamy. Zastanawiamy się, co powinno być głównym przesłaniem tego wniosku. Jest kwestia katastrofalnej sytuacji w armii, zagrożonej praworządności. Ja się nie uchylam. Szukamy naturalnego wariantu. Poważnie biorę siebie pod uwagę - powiedział.

- Jutro decyzja, wszystkie opcje są otwarte. Liczymy na poparcie PSL. Jeśli się wstrzyma, to by było niezrozumiałe - dodał. - Najpierw wniosek i uzasadnienie, potem rozmowy - podkreślił.

- Nie będzie tabletu, nie będzie biegającego Adama Hofmana, nie będzie Jarosława Kaczyńskiego - podkreślił, odnosząc się do wotum nieufności, złożonego przez PiS.

du4n5es

Pytany, dlaczego PO ciągle mówi, że PiS chce wyprowadzić Polskę z Unii, jak rząd zapewnia, że tak nie jest, mówi: "A dlaczego Beata Szydło mówiła, że Antoni Macierewicz nie będzie szefem MON?" - Kłamstwa przed wyborami. Kłamią. Jeśli chodzi o Macierewicza to jest bardzo typowe - odpowiada Schetyna.

Schetyna porównał sytuację do Brexitu.

Odniósł się również do sytuacji w BOR.

W piątek konstruktywne wotum nieufności PO dla rządu PiS. Kto będzie kandydatem platformy na premiera? Które kluby sejmowe poprą wniosek i w co gra PO wiedząc że nie ma on szans na powodzenie?

du4n5es

We wtorek przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna nazwał siebie "naturalnym i głównym" kandydatem PO na premiera.

Przypomnijmy, że o złożeniu wnioski poinformował Schetyna na posiedzeniu zarządu partii 10 marca. - Zrobimy to dlatego, żeby dać wyraźny sygnał, że polityka prowadzona przez panią premier Beatę Szydło, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z tylnego siedzenia, ale także przez prezydenta Andrzeja Dudę, wyprowadza Polskę z Europy – tłumaczył wówczas szef PO, odnosząc się do braku poparcia rządu dla kandydatury Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej.

Oglądaj Telewizję WP! Jesteśmy dostępni w sieciach telewizji naziemnej i kablowych. UPC: kanał 158 lub 116. VECTRA: kanał 194. TOYA: kanał 17. INEA: kanał 28. NETIA: kanał 29. Platforma nc+: kanał 170.

du4n5es

Podziel się opinią

Share
du4n5es
du4n5es
Więcej tematów