Trwa ładowanie...
d28nncw
Grzegorz Schetyna w #dzieńdobryWP: nie będzie tabletu, wniosek jest gotowy

Grzegorz Schetyna w #dzieńdobryWP: nie będzie tabletu, wniosek jest gotowy

- Wniosek mamy gotowy, pracujemy nad uzasadnieniem. Zależy nam, by uzasadnienie i debata były czymś poważnym. U nas zawsze do tego czasu kojarzy się z tabletem, zaprezentowanym przez Kaczyńskiego - powiedział lider PO Grzegorz Schetyna w #dzieńdobryWP. Schetyna odniósł się również do śledztwa ws. wypadku kolumny Beaty Szydło. Powiedział, że jeżeli się okaże, że jest źle prowadzone, PO odda sprawę do sądów europejskich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d28nncw

- Nie wystarczy konferencja kilku osób z Platformy Obywatelskiej. Tymi sprawami trzeba zająć się całościowo. Jeśli nie będzie możliwości monitoringu i prześwietlenia tych kwestii, to będziemy też się odwoływać do instytucji międzynarodowych, jeśli chodzi o prowadzenie tego procesu karnego. Jeśli potwierdzą się przypadki łamania prawa, czy łamania procedur, to wtedy będzie nasze zaangażowanie - powiedział, komentując śledztwo ws. wypadku.

W ostatnich dniach głośno było o tym, że obrońca kierowcy seicento nie został dopuszczony do przesłuchania świadka. Prokuratura tłumaczyła, że nie złożył on wniosku w tej sprawie. Wcześniej śledczy nie zgodzili się, by uczestniczył w przesłuchaniu premier Beaty Szydło.

d28nncw

- O kandydacie na premiera rozmawiamy. Zastanawiamy się, co powinno być głównym przesłaniem tego wniosku. Jest kwestia katastrofalnej sytuacji w armii, zagrożonej praworządności. Ja się nie uchylam. Szukamy naturalnego wariantu. Poważnie biorę siebie pod uwagę - powiedział.

- Jutro decyzja, wszystkie opcje są otwarte. Liczymy na poparcie PSL. Jeśli się wstrzyma, to by było niezrozumiałe - dodał. - Najpierw wniosek i uzasadnienie, potem rozmowy - podkreślił.

- Nie będzie tabletu, nie będzie biegającego Adama Hofmana, nie będzie Jarosława Kaczyńskiego - podkreślił, odnosząc się do wotum nieufności, złożonego przez PiS.

d28nncw

Pytany, dlaczego PO ciągle mówi, że PiS chce wyprowadzić Polskę z Unii, jak rząd zapewnia, że tak nie jest, mówi: "A dlaczego Beata Szydło mówiła, że Antoni Macierewicz nie będzie szefem MON?" - Kłamstwa przed wyborami. Kłamią. Jeśli chodzi o Macierewicza to jest bardzo typowe - odpowiada Schetyna.

Schetyna porównał sytuację do Brexitu.

Odniósł się również do sytuacji w BOR.

W piątek konstruktywne wotum nieufności PO dla rządu PiS. Kto będzie kandydatem platformy na premiera? Które kluby sejmowe poprą wniosek i w co gra PO wiedząc że nie ma on szans na powodzenie?

d28nncw

We wtorek przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna nazwał siebie "naturalnym i głównym" kandydatem PO na premiera.

Przypomnijmy, że o złożeniu wnioski poinformował Schetyna na posiedzeniu zarządu partii 10 marca. - Zrobimy to dlatego, żeby dać wyraźny sygnał, że polityka prowadzona przez panią premier Beatę Szydło, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z tylnego siedzenia, ale także przez prezydenta Andrzeja Dudę, wyprowadza Polskę z Europy – tłumaczył wówczas szef PO, odnosząc się do braku poparcia rządu dla kandydatury Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej.

Oglądaj Telewizję WP! Jesteśmy dostępni w sieciach telewizji naziemnej i kablowych. UPC: kanał 158 lub 116. VECTRA: kanał 194. TOYA: kanał 17. INEA: kanał 28. NETIA: kanał 29. Platforma nc+: kanał 170.

d28nncw

Podziel się opinią

Share
d28nncw
d28nncw
Więcej tematów