Qaqwqwrqw

Grzegorz Schetyna: Tusk nie będzie rycerzem na białym koniu

W środę Donald Tusk, w czwartek Grzegorz Schetyna. Lider PO był gościem TVN24 i komentował wypowiedzi swojego wieloletniego przełożonego. Polityk zapewnił, że często rozmawia z szefem Rady Europejskiej i nie wyobraża sobie "odbudowywania Polski" bez niego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Schetyna miał kilka lat "przerwy" od Donalda Tuska
Grzegorz Schetyna miał kilka lat "przerwy" od Donalda Tuska (East News, Fot: Andrzej Iwańczuk/Reporter)
Qaqwqwrqw

- Ma bardzo dobrą orientację w sprawach polskiej polityki. Rozmawiamy często. Pisze plan na najbliższe miesiące i lata, dla siebie i dla opozycji - tak Schetyna odczytuje środowy wywiad Donalda Tuska w TVN24. Dzień później to on pojawił się w studiu "Faktów po Faktach".

Lider PO zaznaczył, że Tusk kończy kadencję w grudniu i to wtedy będzie "rozpisywał" polityczne plany. - Nie będzie rycerzem na białym koniu, do tej pory musimy sobie poradzić sami - powiedział.

"Nie wyobrażamy sobie odbudowy Polski bez Tuska"

Qaqwqwrqw

Schetyna zgodził się, że najlepszym scenariuszem byłoby, gdyby Tusk wygrał wybory prezydenckie w maju 2020 roku. - Wygrana w wyborach do europarlamentu, wybory do Sejmu i Senatu i wreszcie prezydenckie - wyliczał polityk.

Zapytany o to, czy w dwóch najbliższych kampaniach liczy na osobiste wsparcie Donalda Tuska, odpowiedział wymijająco. - To zależy od tego, czy pełniony przez niego urząd mu na to pozwoli. Nie wyobrażamy sobie odbudowy Polski w Europie bez Donalda Tuska - powiedział Schetyna.

Czytaj też: Warzecha: "Tusk o Kaczyńskim, czyli powrót wielkiego manipulatora" (Opinia)
Nowe fakty ws. Ruchu 4 czerwca. Tusk nie chce, by Schetyna przejął opozycję

"Partii jest dosyć"

Qaqwqwrqw

Lider PO skomentował też pogłoski o utworzeniu pod patronatem Tuska Ruchu 4 czerwca, nowego ugrupowania, opartego na samorządowcach. - Uważam, że aktywność samorządowców w tym wyścigu wyborczym będzie bardzo ważna - stwierdził. Zastrzegł jednak, że "partii jest dosyć".

Zobacz także: Kukiz: Tusk chce ukraść Schetynie to, na co pracował

- Chodzi o to, czy one potrafią ze sobą współpracować i zaoferować coś nowego, szczególnie młodym wyborcom - dodał, czyniąc aluzję do ugrupowania Roberta Biedronia.

Qaqwqwrqw

Masz news, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw