Trwa ładowanie...

Grzegorz Schetyna o przemówieniu Witolda Waszczykowskiego: logika wypowiedzi a la Macierewicz

To jest taka logika wypowiedzi a la Antoni Macierewicz. Nie jestem zwolennikiem tworzenia takich agresywnych wypowiedzi, które tak naprawdę niczego nie zmieniają - stwierdził Grzegorz Schetyna w programie #dziejesienazywo w Wirtualnej Polsce. Tak skomentował wypowiedź szefa polskiej dyplomacji Witolda Waszczykowskiego o Rosji.

d35o60n
d35o60n

- Patrzymy obecnie na wschód z coraz większym niepokojem, iż Rosja może znów wejść na drogę agresji i budowania nowego imperium, a my znów możemy stać się jej ofiarą - powiedział minister. Waszczykowski w czwartek podczas wykładu w dublińskim think tanku Institute of International and European Affairs.

Zdaniem gościa Kamili Biedrzyckiej-Osicy "polska polityka wschodnia musi być polityką Unii Europejskiej jako całości". - Polska musi być częścią tej wspólnoty i musi mieć wpływ na to jak Unia Europejska będzie budować relacje z Rosją - stwierdził lider PO.

Pytany czy źle się stało, iż Waszczykowski postawił tak sprawę i powiedział, że boimy się Rosji, odparł, że jego zdaniem "nie były to jakieś szkodliwe słowa".

d35o60n

- To jest prawdziwa diagnoza trudnych relacji, ale relacji Europy z Rosją - stwierdził lider Platformy. - Potrzebny jest głos całej Unii Europejskiej, on nie może się dzielić na głosy starej Europy, zachodniej Europy i Europy Środkowej. Ten głos musi być wspólny. Dlatego tak ważny jest polski wpływ na politykę europejską - podkreślił Schetyna.

Zobacz cała rozmowę z Grzegorzem Schetyną

Oprac.: Violetta Baran

d35o60n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35o60n
Więcej tematów