Trwa ładowanie...

Grzegorz Schetyna: Niemcy nie obronią Polski

Fundamentem sił NATO-owskich jest armia niemiecka, ale armia ta nie zagwarantuje bezpieczeństwa Polsce. Bezpieczeństwo gwarantuje NATO - tłumaczył na antenie TVP Info szef MSZ Grzegorz Schetyna. - Potrzebna jest redefinicji Grupy Wyszehradzkiej. Szukajmy na nią nowego pomysłu i solidarności, która pozwoli nam być bardziej skutecznymi - podkreślał w programie "Kod dostępu".

Grzegorz Schetyna: Niemcy nie obronią PolskiŹródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d404rzy
d404rzy

Grzegorz Schetyna ocenił, że w stosunku do Rosji widać wyraźny rozłam pomiędzy Polską, Czechami, Węgrami i Słowacją. - Problem tych czterech państw to współpraca. Niepotrzebnie i w sposób trochę nieprzemyślany różni te kraje Grupy Wyszehradzkiej stosunek do Kremla. Tymczasem, to granie w oparciu o różniące kraje europejskie interesy jest najbardziej skuteczną polityką, jaką Rosja może prowadzić w stosunku do Europy Środkowej - podkreślił.

- Z kolei od lepszej współpracy Grupy Wyszehradzkiej zależy mocna pozycja Polski w Trójkącie Weimarskim (...) Nieprzypadkowo, zaraz po głosowaniu nad wotum zaufania dla premier Ewy Kopacz pojechałem od razu do Paryża i do Berlina. Chciałem pokazać, że Polska będzie aktywnie uczestniczyć w polityce zagranicznej - tłumaczył.

Minister zaznaczył również, że Niemcy nie zagwarantują Polakom bezpieczeństwa, choć to Niemcy są fundamentem sił NATO-owskich. - Bezpieczeństwo gwarantuje nam NATO - zwracał uwagę. - Polski rząd robi wszystko, by kraj był bezpieczny.

- Odnośnie doniesień, głównie medialnych, że Polska nie jest przygotowana do ew. walki z Rosją to należy pamiętać, że informacje te to nie jest najlepsza odpowiedź na faktyczny stan służb i wojska w naszym kraju - podkreślał Schetyna.

d404rzy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d404rzy
Więcej tematów