Trwa ładowanie...
d2d1yj0

Grzegorz Schetyna: jeżeli ktoś straszy prokuratorem, to znaczy że jest słaby

Jeżeli ktoś straszy prokuratorem, to znaczy że jest słaby - powiedział w czwartek szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, komentując wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego dotyczące protestu opozycji. Jak zadeklarował, jest gotów wznowić protest jeśli PiS będzie łamać prawo i demokrację.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Schetyna: jeżeli ktoś straszy prokuratorem, to znaczy że jest słaby
(PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski)
d2d1yj0

Grzegorz Schetyna ogłosił w czwartek zawieszenie trwającego od 16 grudnia protestu na sali plenarnej. Jarosław Kaczyński wyraził zadowolenie z tej decyzji. Powiedział jednak, że w sprawie protestu "muszą być wyciągnięte wnioski".

- Dobrze, że okupacja się skończyła, natomiast muszą być wyciągnięte wnioski, i te które dotyczą wydarzeń, które za nami, czyli tych wszystkich deliktów regulaminowych, ale także prawno-karnych, które miały miejsce. Trzeba wyciągnąć wnioski na przyszłość, trzeba tak przebudować Regulamin Sejmu, aby tego rodzaje operacje były bardzo, bardzo utrudnione - powiedział prezes PiS.

Zapytany o te słowa Schetyna zapewnił, że Platforma zdecydowała się wyjść z sali plenarnej Sejmu nie dlatego, że się boi. - Jeżeli ktoś straszy prokuratorem, to znaczy że jest słaby. I tak oceniam te pogróżki, które słyszę z ust Jarosława Kaczyńskiego - dodał szef Platformy.

d2d1yj0

Schetyna został też zapytany, czy nie obawia się zmian regulaminowych lub wniosku ze strony PiS o odwołanie wicemarszałek Sejmu z PO Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i zastąpienie jej na przykład przedstawicielem PSL. - To oznacza, że PiS chce łamać demokrację. My zawiesiliśmy ten protest. Bardzo wyraźnie chcę to powiedzieć, to nie jest tak, że to jest koniec. Jeżeli będzie łamanie demokracji parlamentarnej, łamanie prawa, konstytucji, to wrócimy z tym protestem - zaznaczył polityk.

Schetyna zapowiedział też w czwartek złożenie wniosku o odwołanie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

W ocenie Kaczyńskiego, inicjatywa ta ma "charakter nieracjonalny, żeby nie powiedzieć kabaretowy".

d2d1yj0

Podziel się opinią

Share

d2d1yj0

d2d1yj0
Więcej tematów